Materiał Partnera

Praca potrzebna od zaraz, czyli jak szybko znaleźć dobrą pracę

Praca potrzebna od zaraz, czyli jak szybko znaleźć dobrą pracę

Poszukiwanie nowej pracy bywa stresujące, szczególnie jeśli potrzebna jest nam ona na już. Radzimy wam co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na rynku i efektywnie szukać dobrej pracy.

Kiedy szukać?

Nie da się ukryć, że powodzenie w szukaniu pracy jest w dużej mierze uzależnione tego kiedy jej poszukujemy. Jak podają różne badania, najlepszym momentem na rozpoczęcie poszukiwań jest początek roku.

-Najwięcej rozmów o pracę odnotowuje się między styczniem a marcem. Znalezienie nowej, bardziej satysfakcjonującej i lepiej płatnej pracy jest często noworocznym postanowieniem wielu osób – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę Staffline.

Mogłoby się wydawać, że szukanie zatrudnienia w tym czasie nie jest najlepszym pomysłem ze względu na ogromną konkurencję, jednak warto pamiętać, że dla większości firm nowy rok wiąże się z nowym budżetem, a tym samym częściej w tym okresie tworzą one nowe stanowiska pracy. Poza tym, migrujący pracownicy opuszczają swoje stanowiska, na które trzeba znaleźć zastępstwo.

Jak szybko znaleźć pracę

Niezależnie od tego kiedy poszukujecie pracy, warto stosować się do pewnych zasad, które pomogą wam w szybkim znalezieniu nowego zatrudnienia. Przede wszystkim, warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy profesjonalisty przy tworzeniu CV. Jego doświadczenie i wiedza pozwolą wam znacznie zwiększyć szanse na rynku pracy i zainteresować potencjalnych pracodawcą waszą kandydaturą.

Gotowe, profesjonalne CV i dobry list motywacyjny należy rozsyłać do miejsc pracy, którymi jesteście zainteresowani, nawet jeśli nie spełniacie postawionych przed kandydatami wymagań w 100%. Bardzo często firmom zależy tylko na kilku z wymienionych umiejętności i chętnie dają nowym pracownikom szansę na rozwój i naukę.

Warto także od czasu do czasu wpisać w internetową wyszukiwarkę swoje imię i nazwisko, aby zobaczyć czego na wasz temat może w ten sposób dowiedzieć się rekruter. W tym przypadku należy dbać szczególnie o aktualizację starych profili w różnych serwisach zawodowych oraz zmianę ustawień prywatności w serwisach społecznościowych.

Co więcej, konieczne jest zrozumienie zasad działania największych serwisów społecznościowych, a mianowicie Twittera, Facebooka, LinkedIna i Pinteresta. Wszystkie zarówno pomagają w poszukiwaniach pracy, a jednocześnie pozwalają na kreowanie waszego zawodowego wizerunku (można wykorzystywać je do podkreślania własnego doświadczenia).

Nie da się ukryć, że w szybkim znalezieniu pracy pomaga także dobry wizerunek, w tym przede wszystkim zdjęcie zamieszczone w CV. Powinno przedstawiać was jako osobę profesjonalną , ale także i sympatyczną. Osoby wzbudzające zaufanie szybciej znajdują zatrudnienie, nawet jeśli ich umiejętności nie spełniają wszystkich wymagań pracodawcy.

Dobrym rozwiązaniem podczas poszukiwania pracy jest także skorzystanie z usług agencji pracy. Tego typu firmy profesjonalnie zajmują się pośrednictwem pracy, a ich doświadczenie z pewnością przyspieszy cały proces i pozwoli wam szybko zmienić pracę na lepszą i bardziej satysfakcjonującą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz