Materiał Partnera

Praca lakiernika samochodowego - na czym polega?

Praca lakiernika samochodowego - na czym polega?

Wiele nie zorientowanych w temacie osób traktuje lakiernika samochodowego jako kogoś, kto zajmuje się tylko malowaniem naszych samochodów, podczas gdy osoby, pracujące w tym zawodzie, przeprowadzają również takie prace jak remonty i renowacje całego nadwozia samochodowego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej profesji, albo zastanawiasz się nad pracą w tym zawodzie, przedstawimy ci wszystkie niezbędne informacje.

Lakiernik samochodowy - obowiązki i zajęcia

Podstawowym miejscem pracy lakiernika samochodowego jest warsztat samochodowy, bądź też fabryka, w której lakiernik może korzystać z szerokiej gamy dostępnych maszyn, umożliwiających wykonanie dokładnych remontów nadwozi samochodowym. Zawód ten z pewnością nie jest prosty w swojej postaci, ponieważ wymaga niezbędnych umiejętności,  takich chociażby jak duża precyzja i cierpliwość.

Do zakresu obowiązków lakiernika samochodowego należą:

  • remont i renowacja nadwozia,
  • zabezpieczenie karoserii przed zabrudzeniami,
  • oczyszczanie powierzchni lakierniczych,
  • odrdzewianie tychże powierzchni,
  • odtłuszczanie, wygładzanie i wyrównywanie karoserii,
  • malowanie podkładowe, przygotowujące do właściwego malowania,
  • nakładanie danego lakieru,
  • polerowanie karoserii specjalnymi pastami.

Często prace te są dzielone między bardziej i mniej doświadczonych lakierników tak, by w powierzona praca została wykonana jak najstaranniej, zapewniając klienta o wysokiej jakości wykonanej pracy.

Czy zawód ten jest opłacalny?

Najważniejsze w pracy lakiernika jest jego bogate doświadczenie, zapewniające mu wysoką jakość czynionych usług. Rynek motoryzacyjny rozwija się w tak szybkim tempie, że wiele młodych osób interesuj się pracą w tym zawodzie. Dlatego bardzo pomocne dla początkujących lakierników są wszelkie staże, ukończenie szkoły zawodowej, tudzież szkoły branżowej na danym kierunku. Poza nabytym doświadczeniem, warto też nadmienić umiejętności potrzebne w tej profesji. Osoba zajmująca się lakiernictwem, powinna umieć posługiwać się wszelkimi specjalistycznymi narzędziami lakierniczymi, umieć wykonać pomiary danego nadwozia, posiadać podstawową znajomość budowy i działania części samochodowych. Praca ta może wydawać się mozolna i wymagająca, ale  dla osób, które pasjonują się zarówno lakiernictwem i motoryzacją, będzie to świetny pomysł na życie.

Chcąc zlecić prace lakiernicze, warto skorzystać z usługi profesjonalnej firmy, która zna się na tym, posiada doświadczenie oraz odpowiednią wiedzę. Taką firmą jest Usługi Blacharsko Lakiernicze Leszek Pietrzkowski.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz