Materiał Partnera

Praca dla polskich marynarzy, oficerów morskich i mechaników

Praca dla polskich marynarzy, oficerów morskich i mechaników

Polska posiada bardzo długą linię brzegową, która wynosi 440 kilometrów, a w której różnych punktach osadzonych jest wiele portów. Do tych najprężniej działających można zaliczyć porty w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu. To one wyznaczają rynek polskiej gospodarki morskiej, a także transportu morskiego – obie gałęzie morskiej branży bardzo dynamicznie się rozwijają.

Oficerowie floty morskiej

W ostatnich latach można zaobserwować rotację pracowniczą związaną z branżą morską. To właśnie w niej na emeryturę odchodzą całe załogi doświadczonych marynarzy i oficerów, którzy działają na statkach należących do flot takich firm, jak między innymi ECS Essberger Crewing Services Sp. z o.o. Floty takich statków jak chemikaliowce wymagają wykwalifikowanej kadry oficerskiej, która zastąpi obecny zespół, w skład którego wchodzą obecnie głównie marynarze z Polski i Niemiec. Warto pamiętać, że branża morska w Polsce działa głównie na wodach Morza Bałtyckiego i Północnego, a polscy pracownicy są bardzo pożądani ze względu na swoje umiejętności, jak również dogodną lokalizację.

Branża chemiczna dla marynarzy

Bardzo często poszukiwaniem wykwalifikowanych pracowników na statki mórz północnej Europy zajmują się tak zwane biura pośrednictwa pracy dla marynarzy. W ostatnich latach wzmożona aktywność i zapotrzebowanie jest w branży chemicznej – na statkach typu chemikaliowce bądź tankowce. Ofertami pracy na statkach powinny zainteresować się osoby związane z mechaniką, techniką, nawigacją oraz transportem morskim. Osoby związane z branżą morską, a także chemiczną, będą miały ułatwiony start w pracy na statkach i w obsłudze ich w polskich czy niemieckich portach. Warto wiedzieć, że szkoleniem nowych pracowników zajmują się najczęściej polscy marynarze i oficerowie, którzy pracowali na chemikaliowcach nawet dwadzieścia lat! To świetna możliwość na pozyskanie nowej wiedzy przez młodych i aspirujących marynarzy.

Współpraca z ośrodkami szkoleniowymi

Ofertami maklerów morskich i biur pośrednictwa pracy dla marynarzy powinni zainteresować się studenci i absolwenci takich uczelni, jak Akademia Morska w Gdyni czy Akademia Morska w Szczecinie. Polskie ośrodki szkoleniowe związane z gospodarką morską kształcą między innymi na takich kierunkach, jak: eksploatacja siłowni okrętowych i obiektów oceanotechnicznych, elektroautomatyka okrętowa, komputerowe systemy sterowania, inżynieria eksploatacji instalacji, technologie offshorowe, czy technologia remontów urządzeń okrętowych i portowych. Absolwenci takich kierunków mają ułatwione zadanie, co nie oznacza, że osoby, które nie posiadają wyższego wykształcenia, nie mogą zostać marynarzami bądź okrętowymi mechanikami – wręcz przeciwnie! Liczy się zaangażowanie, doświadczenie, chęć rozwoju i osobiste predyspozycje.

Opracowanie:
Gdynia, Władysława IV 43, (budynek "Hossa", VI p.)
tel. 58 580 00 12
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz