Artykuł sponsorowany

Pozytywny wpływ warsztatów ceramicznych na rozwój dziecka

Pozytywny wpływ warsztatów ceramicznych na rozwój dziecka

Dzieciństwo to jeden z najważniejszych etapów życia człowieka. To właśnie w tym okresie rozwijamy umiejętności, które mogą mieć wpływ na nasze dalsze życie: być może te wybory mają nawet wpływ na przyszłą ścieżkę kariery. Dlatego też dobrze zaproponować dziecku wiele możliwości rozwoju, na przykład warsztaty ceramiczne. Co warto o nich wiedzieć i dla kogo się nadają?

Nowe doświadczenia 

Warsztaty ceramiczne to z pewnością niecodzienne doświadczenie, które pozwoli na rozwój nie tylko umiejętności artystycznych. Będzie to także dobra okazja, aby dziecko spotkało się z rówieśnikami i nauczyło się współpracy w grupie, co jest szczególnie przydatne w dorosłym życiu. W czasie warsztatów ceramicznych dziecko wzmacnia także poczucie własnej wartości oraz podnosi samoocenę. Wyszkoleni instruktorzy nie krytykują, a jedynie podpowiadają, co można by zrobić inaczej. Dziecko ma więc świadomość, że jego pomysły nie są złe, a jedynie niedopracowane — zyskuje poczucie, że odpowiednią pracą może dojść do zamierzonych efektów. Poza tym tworzenie własnego dzieła rozwija wyobraźnię, co w dobie internetu jest szczególnie istotne. 

Praca z gliną jako forma terapii

W wyniku zdalnego nauczania dziecko ma ograniczone możliwości wyrażania siebie. Praca z gliną uczy planowania oraz cierpliwości — w końcu wyrabianie, dekorowanie oraz wypiekanie zajmuje sporo czasu. Przydaje się tu także dobra organizacja pracy, dzięki której dziecko planuje poszczególne etapy swojego dzieła. Natomiast sam surowiec, na którym pracują dzieci, jest od dawna znany ze swoich właściwości terapeutycznych. Choć na początku uczestnicy kursu mogą skarżyć się na zapach, zwykle szybko się do niego przyzwyczajają. Zajęcia ceramiczne są polecane osobom z zaburzeniami integracji sensorycznej, problemem z nadpobudliwością oraz wycofaniem. Jest to także dobry sposób na relaks oraz rozładowanie napięcia dnia codziennego. 

Niezwykły prezent 

Udział w warsztatach ceramicznych to nietypowy prezent, który wywoła na twarzy dziecka szeroki uśmiech. W fabryce ceramiki w Bolesławcu istnieje możliwość zarówno wzięcia udziału w zajęciach, jak i w wycieczce po Manufakturze. Po warsztatach możemy także poprosić o wypalenie dzieła dziecka oraz wysłania go na wybrany adres. W ten sposób nasza pociecha będzie mogła zobaczyć efekty swojej pracy, co z pewnością zachęci ją do dalszego rozwijania swoich umiejętności. Będzie to także unikalne wspomnienie, które zostanie w jego głowie na lata. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz