Materiał Partnera

Poznaj francuską kulturę dzięki kursom językowym

Poznaj francuską kulturę dzięki kursom językowym

Wyjątkowy klimat panujący we Francji ma wielu zwolenników. Kraj ten przyciąga turystów z całego świata, których zachwyca piękno francuskich miast. Poznanie podczas kursów językowych tamtejszych zwyczajów oraz tradycji pozwala na wszechstronne przygotowanie do wizyty w kraju nad Sekwaną. Dzięki znajomości języka francuskiego o wiele sprawniej poradzimy sobie zarówno podczas zwiedzania, jak i innych, losowych sytuacji.

Wyjątkowe zwyczaje

Francja to piękny kraj z wieloma tradycjami, który przyciąga rzesze turystów o każdej porze roku. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Paryż i jego najbardziej znany obiekt architektoniczny – Wieża Eiffla. Dostanie się do miejsca docelowego może być niekiedy trudne, nieoceniona staje się więc pomoc tubylców. Okazuje się jednak, że Francuzi wcale nie są skorzy do pomocy w przypadku, gdy turysta posługuje się wyłącznie językiem angielskim. Dlatego tak istotne jest odbycie kursu języka francuskiego w Alliance Française, który pozwoli na swobodne komunikowanie się z Francuzami. Wśród mieszkańców tego kulturalnego narodu panuje również zwyczaj wymiany powitalnych pocałunków w policzek. Określane mianem bisous wyrazy pozdrowienia nierzadko są też sformułowaniem uprzejmie kończącym zdanie, o czym warto wiedzieć. Wybierając się do Francji, musimy pamiętać, że mieszkańcy tego kraju szanują obcokrajowców, którzy porozumiewają się w ich języku. Z brakiem jego znajomości można sobie poradzić dzięki specjalistycznym kursom. Podstawowe zwroty pozwolą na zyskanie aprobaty Francuzów, co z kolei przełoży się na nawiązywanie miłych rozmów na ulicach czy w sklepach.

Różne akcenty

Należy pamiętać, że tak jak większość języków, również i francuski posiada specyficzne dla danego regionu akcenty i językowe zwyczaje. Główne różnice zarysowują się między północną a południową częścią kraju nad Sekwaną. Zróżnicowane akcenty nie powinny jednak stanowić problemu dla turystów, którzy wzięli udział w profesjonalnym kursie języka francuskiego. Dobrym pomysłem jest nauka słownictwa związanego z gastronomią. Francuzi znani są z wielogodzinnych rozmów na temat kuchni francuskiej i wszelkich zwyczajów z nią związanych. Umiejętność prowadzenia dialogu chociażby o winie czy serach z pewnością przyda się w kontekście nawiązywania relacji z Francuzami. Wszystkich niezbędnych słów i zwrotów nauczą nas lektorzy na kursie językowym. Okazuje się więc, że warto go odbyć, by lepiej poznać francuską kulturę. Ponadto jest on nieoceniony, kiedy konieczna jest pomoc napotkanych mieszkańców. Dzięki podstawowym zwrotom z pewnością uda nam się nawiązać kontakt z Francuzami, przez co zyskamy możliwość lepszego, bezpośredniego poznawania ich zwyczajów i tradycji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz