Artykuł sponsorowany

Poznaj 4 kroki, dzięki którym będziesz mógł cieszyć cię wydajną fotowoltaiką

Poznaj 4 kroki, dzięki którym będziesz mógł cieszyć cię wydajną fotowoltaiką

Współcześni inwestorzy coraz częściej decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachu swojego domu jeszcze na etapie budowy. I choć instalację fotowoltaiki można dokonać w dowolnym momencie, to ten proces wiąże się z uwzględnieniem kilku czynników. Jeśli więc rozważasz własne źródło energii, które pozwoli Ci zminimalizować wysokość rachunków za prąd do minimum, powinieneś pamiętać o uwzględnieniu kilku czynników.

Sprawdź, ile energii elektrycznej zużywasz

Aby instalacja fotowoltaiczna była wydajna, konieczne jest dostosowanie jej mocy do potrzeb domowników. W tym celu warto wyciągnąć z segregatora kilka ostatnich rachunków za prąd i przeanalizować ilość zużytej energii elektrycznej. Najlepiej wziąć tutaj pod uwagę podsumowania z ostatniego roku. Należy pamiętać również o tym, że umowa z podmiotem zaopatrującym w prąd musi być kompleksowa, czyli ustalać zasady zarówno dystrybucji, jak i sprzedaży prądu.

Dopasuj instalację do konstrukcji dachu

Fotowoltaikę należy dostosować również do konstrukcji dachu. Im bardziej płaski dach, tym bardziej wydajna instalacja. Nie oznacza to jednak, że właściciele bardziej skomplikowanych konstrukcji dachowych nie mogą cieszyć się równie efektywnym źródłem prądu. Warto pamiętać tutaj o odpowiednim kącie nachylenia, który do danego dachu dostosują specjaliści z firmy Energia Lokalna. A jeśli dach jest częściowo zacieniony lub też składa się z wielu połaci, dobrym sposobem jest zastąpienie tradycyjnych falowników niezależnymi mikrofalownikami.

Po dobrej stronie mocy

Kluczową kwestią będzie tutaj dopasowanie mocy instalacji fotowoltaicznej do użytkowników. Najlepiej, jeśli zrobi to doświadczony fachowiec, który znajdzie złoty środek pomiędzy niedoborem a nadmiarem. Należy bowiem pamiętać o tym, że instalacja nie może być za słaba, ponieważ konieczne będzie pobieranie energii po cenach rynkowych, ale jednocześnie nie może być za mocna, gdyż wygenerowane nadwyżki będą przepadać już po dwudziestu czterech miesiącach.

Dobry montaż, czyli jaki?

Nawet najbardziej skrupulatne wyliczenia nie przyniosą efektów, jeśli instalacja fotowoltaiczna nie zostanie odpowiednio zamontowana. Przede wszystkim to zadanie najlepiej jest powierzyć doświadczonym specjalistom. Eksperymentowanie na własną rękę może być nie tylko ryzykowne i skomplikowane, ale może generować kolejne, zupełnie niepotrzebne koszty. Fachowcy uporają się z montażem w ciągu kilku dni – później pozostaje już oczekiwanie na wymianę lub przeprogramowanie licznika energii, którym zajmie się operator i można cieszyć się efektywną instalacją fotowoltaiczną.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz