Artykuł sponsorowany

Powody, dla których warto wysłać dziecko do przedszkola - Niepubliczne przedszkole Poznańskie Maludy

Powody, dla których warto wysłać dziecko do przedszkola - Niepubliczne przedszkole Poznańskie Maludy

Jednym z ważniejszych wyborów, przed którym staje każdy rodzic, jest decyzja czy wysłać dziecko do przedszkola czy zostawić je w domu. Od finalnego postanowienia zależy bowiem czy maluch będzie rozwijał się pod względem społecznym i czy odkryje swoje umiejętności. Warto zaznaczyć, że dobre przedszkole często oferuje więcej możliwości niż kochający dziadkowie czy rodzice. Przeczytaj, dlaczego jeszcze warto tam wysłać dziecko.

W przedszkolu dziecko uczy się samodzielności i odpowiedzialności

Mimo, że podstawową grupą społeczną jest rodzina, rozwój dziecka najbardziej jest symulowany w grupie rówieśników. Oprócz tego, że maluch nabywa w przedszkolu społecznych umiejętności, uczy się także odpowiedzialności i samodzielności. W domu – szczególnie tym kochającym – rodzice często wyręczają dziecko w wielu czynnościach, co niestety nie wpływa korzystnie na rozwój niezależności. Pociecha przyzwyczaja się bowiem do takiego traktowania i całkowicie uzależnia od innych. Z kolei w przedszkolu niepublicznym, maluch uczy się:

  • samodzielności społecznej – to przede wszystkim umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi oraz utrzymywaniu relacji społecznych,

  • samodzielności praktycznej – dziecko uczy się bądź utrwala wykonywanie  czynności samoobsługowych,

  • samodzielności umysłowej - polega ona na podejmowaniu decyzji oraz na nauce rozwiązywania problemów.

Przedszkole symuluje wszechstronny rozwój malucha

Dzieci najszybciej rozwijają się między pierwszym a piątym rokiem życia. W związku z tym warto zadbać o wszechstronny rozwój pociechy, właśnie na tym etapie życia. Niemniej jednak – warto być świadomym, że przedszkola mają obecnie bardziej rozbudowaną ofertę zajęć niż są w stanie zaoferować w domu rodzice. W przedszkolu niepublicznym Poznańskie Maludy organizowane są wycieczki w różne, ciekawe miejsca, a także zapraszane są interesujące osoby, które przekazują wiedzę na wybrany temat. Dodatkowo, dzieci mogą uczyć się języka angielskiego i uczestniczyć w zajęciach muzyczno-plastycznych, aikido, gimnastycznych czy tanecznych. Nie brakuje tam też pikników, balów przebierańców i dziecięcych koncertów.

Lepsze przygotowanie do szkoły

Dzieci, które uczęszczały do przedszkola, są pewniejsze siebie i z łatwością nawiązują kontakty z innymi osobami. Mają również świadomość jak wygląda szkolna społeczność i znają podstawowe zasady funkcjonowania w tej rzeczywistości. Z kolei, maluchy, które przebywały w domu, potrzebują czasu na zaklimatyzowanie się w nowym miejscu. Z dozą pewnej nieśmiałości poznają też nowe osoby i dopiero uczą się zasad funkcjonowania w grupie rówieśniczej. W związku z tym, posłanie dziecka do przedszkola jest dobrym pomysłem, chociażby ze względu na lepsze przygotowanie do pójścia do szkoły.

Niepubliczne przedszkole Poznańskie Maludy - oferta

Poznańskie Maludy to niepubliczna placówka edukacyjna, oferująca usługi przedszkola i żłobka. Nauczyciele posiadają wykształcenie wyższe z zakresu pedagogiki przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej i uczestniczą w szkoleniach i konferencjach związanych z edukacją przedszkolną. Placówka stawia na indywidualne podejście do każdego dziecka, empatię, cierpliwość i motywowanie dzieci do nauki poprzez zabawę. W ofercie znajdują się zajęcia dostosowane do wieku dziecka, opieka logopedyczna, zajęcia z języka obcego, gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna oraz zajęcia z kodowania z udziałem elektronicznego robota. Poznańskie Maludy zapewniają poczucie bezpieczeństwa oraz rodzinną atmosferę dla swoich podopiecznych. Warto wiedzieć, iż placówka posiada profesjonalne oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax® Pro AM 3 PC w każdej sali. Zapisy do przedszkola prywatnego trwają cały rok w miarę wolnych miejsc, a opłaty miesięczne uwzględniają szeroką ofertę zajęć specjalistycznych oraz wyżywienie.

Opracowanie:
Poznań, os. Stare Żegrze 97
tel. 735 419 416
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz