Materiał Partnera

Powody, dla których warto wykupić ubezpieczenie na życie

Powody, dla których warto wykupić ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie w dalszym ciągu nie jest tak popularne w Polsce, jak ma to miejsce w innych krajach. Zaledwie 25% społeczeństwa decyduje się na to rozwiązanie, gdzie na ubezpieczenie AC decyduje się już ponad 50%. Czy możliwe, że dużo ważniejsze jest ubezpieczenie samochodu niż zabezpieczenie finansowe dla bliskich? Właśnie ze względu na rodzinę, warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia na życie.

Trzeba zadać sobie pytanie, dlaczego zdecydowanie większa część społeczeństwa decyduje się na ubezpieczenia autocasco niż na ubezpieczenia na życie? Decyzja o wykupieniu odpowiedniej polisy bardzo często związana jest z ryzykiem wystąpienia nieprzewidzianego zdarzenia losowego. W teorii, podczas codziennego życia to pojazd jest narażony dużo bardziej na uszkodzenie niż człowiek na śmierć lub sytuację, w której ciężko zachoruje.
W praktyce jednak ryzyko to można określić jako zbliżone.

Polisa na życie, czyli solidne zabezpieczenie finansowe dla naszych bliskich

Największą korzyścią, jaką niosą ze sobą ubezpieczenia na życie, to finansowe zabezpieczenie ubezpieczonych oraz bliskich w razie zdarzeń losowych, np. śmierci czy bardzo ciężkiej choroby. Sytuacje te są nagłe i zwykle nie można ich przewidzieć. Bardzo często przyczyniają się także do problemów finansowych – w szczególności, kiedy nieszczęśliwy wypadek przydarzy się jedynej osobie utrzymującej do tej pory rodzinę.

Wykupienie ubezpieczenia na życie jest gwarancją dla ubezpieczonego oraz dla osób upoważnionych do otrzymania wsparcia finansowego. Dzięki uzyskanym  świadczeniom możliwe jest utrzymanie dotychczasowego (lub podobnego) poziomu życia, jak również poradzenie sobie z bieżącymi wydatkami (np. ratami za kredyt hipoteczny). Specjaliści z firmy HORYZONT podkreślają, że ubezpieczenia na życie pomagają zabezpieczyć całą rodzinę przed nieprzewidzianymi sytuacjami.

Dla kogo przeznaczone są ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczenia na życie to produkt, na który może zdecydować się każdy. W zakresie tego rodzaju polis oferowane są także ubezpieczenia związane z kredytem na zakup mieszkania, remont domu czy innymi wydatkami dotyczącymi osób, które są wyłącznymi żywicielami rodziny. Ubezpieczenia na życie tego rodzaju określane są mianem terminowych, a ich czas wynosi od roku do 30 lat.

Ubezpieczenie na życie to poważna inwestycja, dlatego kwestię wyboru polisy najlepiej powierzyć osobom z bardzo dużym doświadczeniem. Zabezpieczenie finansowe w postaci ubezpieczenia może w przyszłości zostać wykorzystane nie tylko na wydatki związane z kosztami leczenia. Będzie także pomocą w przypadku finansowania edukacji dzieci lub posłuży jako pomoc finansowa na start w dorosłe życie.

Opracowanie:
Biała Podlaska, Moniuszki 24
tel. 83 342 54 84
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz