Materiał Partnera

Potrzebujesz pomocy dla „”chorej duszy”, poszukaj kompetentnego psychologa

Potrzebujesz pomocy dla „”chorej duszy”, poszukaj kompetentnego psychologa

Psycholog to osoba, która przygotowana jest do pracy z drugą osobą, udzielania jej wsparcia oraz pomocy psychologicznej. Można go spotkać w różnych instytucjach i placówkach zajmujących się pomocą dzieciom i dorosłym, np. w poradni psychologiczno-pedagogicznej, w szkole, czy w szpitalu. To, jak wygląda wizyta u psychologa, może zależeć od różnych czynników. Ważny jest cel wizyty, gdzie takie spotkanie się odbywa i czym dokładnie zajmuje się dany psycholog.

Jak wygląda pomoc psychologa?

Wizyty u psychologa w każdym przypadku są inne. Inaczej będzie wyglądała wizyta u psychologa, którego zadaniem jest postawienie diagnozy (na przykład związanej z dysleksją), inaczej u psychologa, który zajmuje się doradztwem zawodowym, a jeszcze inaczej przebiega rozmowa z psychologiem, do którego zgłaszamy się z naszym problemem psychicznym.  

Gabinet psychologiczny taki jak Gabinet Psychologiczny Danuta Rejmer zajmuje się wieloma problemami z zakresu psychologii i psychiatrii. W swojej ofercie posiada zwykle takie terapie jak:

  • psychoterapia,

  • badania psychologiczne,

  • leczenie nerwicy,

  • leczenie depresji,

  • leczenie uzależnień,

  • leczenie nadpobudliwości,

  • leczenie zaburzeń lękowych i traum,

  • leczenie zaburzeń afektywnych,

  • leczenie zaburzeń odżywiania się,

  • leczenie zaburzeń snu.

Co oferuje psycholog swoim pacjentom?

Gabinet psychologiczny oferuje szeroki zakres usług psychologicznych. Celem jego działań jest skuteczna pomoc pacjentom i towarzyszenie im w drodze ku zdrowiu psychicznemu. Lekarz dąży do tego, aby pacjenci czuli się w jego gabinecie bezpiecznie i komfortowo. Służy wsparciem na każdym etapie leczenia i terapii. Oferuje też często psychologię dziecięcą. Pomaga także w leczeniu schizofrenii, anoreksji, bulimii, ADHD itp. Wspiera osoby po utracie bliskiego, pracy, po diagnozie ciężkiej choroby somatycznej. Prowadzi też terapię w zaburzenia obsesyjno-kompulsywnych (nerwica natręctw) i wielu innych. Zapewnia kompleksową i profesjonalną pomoc. Musi być  osobą wyrozumiałą, cierpliwą i pełna empatii. Psychologa obowiązuje tak bezwzględna tajemnica zawodowa. Oznacza to, że psycholog nie może opowiadać innym o tym czego dowiaduje się od pacjenta. Jednak, jeśli psycholog spotyka się z osobą niepełnoletnią, to o pewnych sprawach musi rozmawiać z jej rodzicami lub prawnymi opiekunami. Psycholog musi poinformować rodziców również, jeśli dziecku grozi jakieś niebezpieczeństwo. Z reguły powinien też informować rodziców o ogólnym przebiegu spotkań, na przykład o samopoczuciu dziecka, jednak nie musi dzielić się z nimi szczegółami dotyczącymi tych spotkań. Często taka terapia psychologiczna ratuje ludzkie życie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz