Materiał Partnera

Poszukiwanie pracy z agencją pośrednictwa – dlaczego warto?

Poszukiwanie pracy z agencją pośrednictwa – dlaczego warto?

Konkurencja na rynku pracy dotyczy zarówno pracodawców, którzy rywalizują między sobą o najlepszych pracowników, jak i kandydatów próbujących znaleźć nie tylko dobrze płatna, ale też satysfakcjonującą posadę. Jej poszukiwania trwają często długo, ponieważ próbujemy działać na własną rękę, podczas gdy proces ten możemy znacząco przyspieszyć dzięki współpracy z agencją pośrednictwa.

Szansa na lepsze zatrudnienie

Samodzielne poszukiwanie pracy może zająć nam wiele czasu – trzeba śledzić ogłoszenia w prasie i Internecie, tworzyć atrakcyjne CV dla każdej oferty. Nigdy też nie mamy gwarancji, że nasze starania się powiodą. Jeśli jednak skorzystamy z usług agencji pośrednictwa pracy takiej jak Bartpol Bis, nie tylko upraszczamy cały proces, ale możemy liczyć też na profesjonalną pomoc.

W praktyce oznacza to fachowe doradztwo oraz dostęp do bogatej bazy ofert pracodawców z wielu różnych branż przemysłu. Zebranie ich w odpowiednim miejscu pozwala zaoszczędzić czas przeznaczony na poszukiwania. Do często pojawiających się ofert należą między innymi zatrudnienie w charakterze magazyniera oraz montera plastikowych pudełek. Często możliwości zatrudnienia towarzyszy szkolenie na dane stanowisko, co w wielu przypadkach eliminuje kryterium doświadczenia kandydata.

Biuro pośrednictwa pracy może pomóc nam w znalezieniu zarówno pracy sezonowej, jak i stałej – zależy to od naszych oczekiwań i charakteru stanowiska. Sama rekrutacja i proces podpisania umowy przebiega szybciej niż w przypadku samodzielnych starań o zatrudnienie. Za wszelkie formalności odpowiedzialna jest agencja, z którą współpracujemy.

Współpraca z agencją oznacza też aktywną pomoc w przygotowaniu do rozmów rekrutacyjnych. Dużym wsparciem jest informacja zwrotna dotycząca wyników takiej rozmowy, która pozwala określić jakie braki miał kandydat i jakie umiejętności lub cechy powinien w sobie rozwinąć.

Legalne zatrudnienie dla obcokrajowców

Duża część ofert pracy w agencji pracy tymczasowej kierowana jest do obcokrajowców. Pracodawcy poszukują pracowników ze wschodu Europy – Ukrainy, Białorusi oraz Rosji. Dla osób z tych państw współpraca z biurem pośrednictwa stanowi gwarancję bezpieczeństwa oraz legalności zatrudnienia.

Te same korzyści niesie też w przypadku polskich pracowników – biuro pośrednictwa pracy weryfikuje swoich klientów po obu stronach, czyli zarówno pracodawców, jak i kandydatów. Zmniejsza to ryzyko oszustwa czy też zatrudnienia na niekorzystnych dla nas warunkach.

Agencja pośrednictwa pracy jest rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez osoby poszukujące zatrudnienia. Oznacza to, że wzrasta świadomość na temat płynących z niego korzyści.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz