Materiał Partnera

Postaw na fachowców. Ucz się fitnessu od najlepszych

Postaw na fachowców. Ucz się fitnessu od najlepszych

Kiedy nasza praca jest zarazem naszą pasją, a w dodatku zapewnia nam godziwe wynagrodzenie, możemy mówić o wielkim szczęściu. Jako instruktor fitness czy trener personalny masz szansę łączyć przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o dobry warsztat i solidne zaplecze merytoryczne, a praca znajdzie Cię sama. Jak zostać trenerem i dlaczego warto uczyć się od najlepszych?

Czym skorupka za młodu...

Dobrego kandydata na instruktora fitness cechuje: odpowiednia kondycja fizyczna i koordynacja ruchowa, poczucie rytmu, chęć i gotowość do pracy z ludźmi. Reszta zależy od motywacji, systematyczności i dobrego wzoru do naśladowania.


W fitnessie podobnie, jak w innych dyscyplinach sportu i niektórych dziedzinach życia, warto mieć guru i wzór godny naśladowania. Wysoko postawiona poprzeczka motywuje do pracy. Jeśli posiadamy nauczyciela, który jest dla nas autorytetem, łatwiej nam wyznaczyć i osiągnąć cele.


Wykwalifikowany instruktor fitness, podobnie jak pierwszy nauczyciel w szkole podstawowej, nauczy Cię dobrych praktyk. Pamiętasz, kiedy podczas nauki języka obcego, źle nauczyłeś się wymawiać słowo? Pomimo, iż wielokrotnie ktoś Cię poprawiał i wiesz, jak je właściwie wymawiać, nadal uparcie powtarzasz błąd? Bardzo ważne, by podczas stawiania pierwszych kroków jako trener fitness, towarzyszył Ci fachowiec. Złe „nawyki” gorzej zlikwidować, niż nauczyć się czegoś od nowa.


Stawiając na naukę u profesjonalistów, zyskujesz pewność, że wszelka przekazywana wiedza praktyczna i teoretyczna, to wynik wieloletniej praktyki i kształcenia.

Warsztat trenera

Merytoryczny, dobry kurs trenera personalnego nie powinien ograniczać się wyłącznie do przekazania uczestnikom wiedzy o fizjonomii i anatomii człowieka, czy właściwym doborze ćwiczeń, nie wspominając oczywiście o odpowiedniej liczbie i poziomie zajęć praktycznych. Kurs trenera personalnego powinien uzbroić przyszłego instruktora również w wiedzę warsztatową.
Oto, pokrótce, zestaw informacji, które powinieneś otrzymać:

  • jak rozpoznać kondycję uczestników zajęć
  • jak dobrać właściwe ćwiczenia
  • jak ułożyć choreografię
  • jak pracować z klientem
  • jak motywować uczestników
  • jak unikać kontuzji
  • jak przygotować organizm i nie przeciążać go
  • właściwa suplementacja i dieta trenera

To często kwestie, które nie są zawarte w oficjalnym programie kursu, ale instruktorzy chętnie dzielą się tymi informacjami z kursantami.

Konkurencja na rynku

Przybywa Polaków, którzy troszczą się o kondycję i regularnie uczęszczają do klubów fitness. Rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych trenerów. Nic dziwnego, że również, jak grzyby po deszczu, wyrastają szkoły oferujące kurs trenera personalnego lub instruktora fitness.Jak wybrać najlepszą szkołę?


Sprawdź program szkolenia, kto jest trenerem, jaki rodzaj kursów szkoła oferuje, czy wystawia certyfikaty ukończenia kursu i gdzie są one honorowane. Warto zainwestować w kurs, który pozwoli nam uzyskać kwalifikacje, uprawniające nas do pracy poza granicami kraju. Profi Fitness School oferuje kursy oparte o standardy EHFA – EuropeanHealth& Fitness Association, akredytowane przez REPs (Register of ExerciseProfessionals) i gwarantujące wpis do rejestru. To przepustka do pracy w zagranicznych klubach.

Podążaj za nowinkami

Fitness kluby stawiają trenerom oraz instruktorom coraz wyższe wymagania. W cenie jest specjalizacja, ale także różnorodność i gotowość prowadzenia rozmaitych zajęć. Profi Fitness School oferuje kursy doszkalające z zakresu fitness dla instruktorów: PFS TOTAL BODY CONDITIONING, PFS PUMP&TONE , PFS ZDROWY KRĘGOSŁUP, PFS PILATES, PFS STRETCHING INSTRUCTOR, PFS INDOOR CYCLING, PFS AQUA z zakresu aqua aerobiku (także dla ciężarnych i zajęć rekreacyjnych dla dzieci), jak również kursy prozdrowotne i specjalistyczne oraz specjalistyczne kursy doszkalające dla trenerów personalnych: PFS PERSONAL TRAINER ADVANCE,PFS FUNCTIONAL TRAINING,PFS NUTRITION ADVISOR,PFS BOSU TRAINING. W ramach specjalizacji możesz podszlifować swój instruktorski warsztat w konkretnej dziedzinie lub znaleźć specjalizację,która stanie się Twoją pasją i kartą przetargową na konkurencyjnym rynku pracy.

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz