Materiał Partnera

Popularne wypełniacze twarzy i ich rezultaty

Popularne wypełniacze twarzy i ich rezultaty

Bez wątpienia najpopularniejszym wypełniaczem do twarzy jest kwas hialuronowy. Jednakże obecnie w medycynie estetycznej stosuje się także inne preparaty z grupy wypełniaczy, które skutecznie modelują twarz w sposób nieinwazyjny, dlatego też zyskują one duże zainteresowanie ze strony kobiet. Zastosowanie alternatywnych w stosunku do kwasu hialuronowego wypełniaczy daje równie pożądane rezultaty. Czym zatem się one charakteryzują?

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym wypełniaczem, ze względu na swoje bezpieczeństwo i potwierdzoną skuteczność. Kobiety cenią go także za łatwość podania i rzadko występujące powikłania w przypadku zabiegów z jego zastosowaniem. Niepożądane i niesatysfakcjonujące kobietę efekty można z łatwością usunąć, rozpuszczając w tym celu tak zwaną hialuronidazę. Kwas hialuronowy jest wykorzystywany zazwyczaj do: wypełniania zmarszczek i bruzd, wymeldowania kształtów twarzy, co fachowo zwie się wolumetrią, nawilżania skóry oraz do modelowania i powiększania ust. Z jego pomocą można także poprawić kształt nosa oraz wypełnić blizny zanikowe. W gabinetach zajmujących się medycyną estetyczną stosuje się w tym celu różnego rodzaju preparaty z kwasem hialuronowym.

Hydroksyapatyt wapnia

Jednym z nowoczesnych wypełniaczy twarzy będących alternatywą kwasu hialuronowego jest hydroksyapatyt wapnia. Kobiety coraz częściej doceniają rezultaty zabiegu radiesse, wykonywanego na jego bazie. Pozwala on, między innymi, poprawić kontur twarzy oraz usunąć wiotkość skóry. Z pewnością nie każdy wie, czym jest hydroksyapatyt wapnia. Otóż, jest to składnik tkanki łącznej naturalnie występującej w kościach i zębach. Za pomocą specjalnego nośnika żelowego można wykorzystywać go do usuwania zmarszczek i bruzd pojawiających się na twarzy. Działanie tego wypełniacza jest oczywiście odwracalne a efekty jego zastosowania mogą utrzymywać się nawet przez 18 miesięcy. Po upływie tego czasu można ponownie poddać się zabiegowi z użyciem hydroksyapatytu wapnia.

Wśród nowoczesnych wypełniaczy twarzy możemy wymienić także: polikaprolakton, karboksymetylocelulozę, a także własny tłuszcz. Polikaprolakton jest dostępny pod nazwą handlową Ellanse i używa się go, na przykład, do likwidowania bruzd nosowo-wargowych lub też do wolumetrii. Drugi w kolejności wymieniony wypełniacz charakteryzuje się dużą plastycznością i większym bezpieczeństwem podcza jego użycia niż podczas stosowania kwasu hialuronowego. Do ubytków twarzy można także zastosować własny tłuszcz. Niezależnie od rodzaju wybranego wypełniacza, zabieg z jego użyciem zawsze trzeba powierzyć wykwalifikowanym pracownikom gabinetów medycyny estetycznej. Perfecta oferuje, między innymi, profesjonalne zabiegi z użyciem wypełniaczy twarzy, zawsze spełniające wymagania klientów.

Opracowanie:
Legnica, Nektarowa 27
tel. 728 411 992
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz