Materiał Partnera

Popularne sposoby zabezpieczenia domu przed intruzem

Popularne sposoby zabezpieczenia domu przed intruzem

Nasz dom powinien być dla nas miejscem bezpiecznym. W nim żyjemy i przechowujemy cały nasz dobytek. Rozwój technologii sprawia, że mamy dostęp do coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań w zakresie systemów zabezpieczeń. Możliwości jest tak wiele, że każdy może wśród nich znaleźć odpowiednie dla swoich potrzeb. Przyjrzyjmy się najczęściej stosowanym zabezpieczeniom.

Domofon i wideodomofon – kontrola dostępu

Kiedyś domofony spotykane były tylko w blokach mieszkalnych, teraz to niemal niezbędny element każdego domu. Wideodomofony stosowane są stosunkowo od niedawna, ale z równą skutecznością. Urządzenia te stanowią pierwsze i podstawowe zabezpieczenie naszej posesji. Umożliwiają lub blokują dostęp osób trzecich, a przy tym warto pamiętać, że wpływają nie tylko na naszą wygodę i bezpieczeństwo, ale ogromne ułatwienie dla odwiedzających nas osób; gości, kurierów, pracowników poczty czy pogotowia.

Sam domofon czy wideodomofon ma jednak ograniczone możliwości, zatem często łączony jest z monitoringiem. Najnowsze systemy wykorzystują tu rozwiązania technologii IP oraz elementy kontroli dostępu. Możemy mieć zapewniony całodobowy podgląd naszego domu w każdym miejscu na świecie, a stały zapis obraz z kamer monitoringowych ułatwi dochodzenie swoich praw w przypadku kradzieży czy zniszczenia.

Skuteczność zabezpieczeń zależy ich poprawnego montażu i konfiguracji. Nie powinniśmy zatem robić tego na własną rękę, ale zaufać specjalistom, na przykład z firmy Hservice. Z ich pomocą będziemy w stanie zbudować system zoptymalizowany dla naszych potrzeb i wymagań. Ceny systemów monitoringu domu jednorodzinnego składającego się z czterech kamer, domofonu i podglądu zdalnego rozpoczynają się od 1600 złotych brutto.

System alarmowy – instalacja o wielu funkcjach

Jak wskazuje nazwa, system alarmowy ma za zadanie powiadamiać nas o próbach wtargnięcia na teren posesji czy do wnętrza domu. Zbudowany jest z czujników rozmieszczonych w strategicznych punktach połączonych z centralą. Przewodowe systemy alarmowe zazwyczaj są projektowane i instalowane podczas budowy domu ze względu na konieczność prowadzenia przewodów instalacji alarmowej, jednak również w już istniejącym budynku możemy zastosować system alarmowy, najczęściej bezprzewodowy.

Wraz z rozwojem technologii komputerowych rosną możliwości systemów alarmowych. Obecnie w wielu przypadkach wykorzystywane są one nie  tylko do ochrony przed włamaniem, ale również jako baza sterowania automatyki domowej. Poszczególnymi funkcjami, takimi jak zamykanie czy otwieranie okien i drzwi, wentylacja, ogrzewanie możemy sterować za pośrednictwem specjalnej aplikacji w naszym telefonie. Systemów i ich możliwości jest wiele, dlatego wybór odpowiedniego warto skonsultować ze specjalistą, najlepiej dystrybutorem, u którego zamawiamy zabezpieczenia antywłamaniowe. Na naszą decyzję wpływ będą mieć przede wszystkim powierzchnia domu i działki, zakres ochrony, styl życia, a także obecność małych dzieci czy zwierząt w mieszkaniu.

Opracowanie:
Racławice, Nowowiejska 1A
tel. 788 896 981
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz