Materiał Partnera

Pomoc w znalezieniu pracy dla osób z Ukrainy, Białorusi, Rosji

Pomoc w znalezieniu pracy dla osób z Ukrainy, Białorusi, Rosji

Dla osób emigrujących do Polski ze wschodu – z Ukrainy, Białorusi czy Rosji, znalezienie pracy może wydawać się problematyczne. Dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do agencji pracy tymczasowej, która właśnie takim osobom pomaga znajdując odpowiednie zatrudnienie. Stanowi ona rodzaj łącznika pomiędzy osobami, które pracy potrzebują a pracodawcami. Jest to często istotne w sytuacji, gdy dodatkowo istnieje bariera językowa. Agencja pracy tymczasowej zatrudnia osoby, które będą potrafiły porozumieć się z tymi poszukującymi zatrudnienia w ich języku. Dodatkowym atutem dla wielu osób jest to, że jest to legalna forma zatrudnienia, dzięki czemu później jeszcze łatwiej może być o kolejne, być może coraz lepiej płatne prace.

Jaką pracę można znaleźć?

W tej kwestii wiele zależy od miasta i aktualnego zapotrzebowania. Jak sama nazwa wskazuje najczęściej zatrudnienie obejmuje określony czas. Jednak nie jest wykluczone, że zostaniemy w jednym miejscu na dłużej lub, że otrzymamy dodatkową ciekawą ofertę. Wówczas zaaklimatyzowanie się w nowym kraju może okazać się zdecydowanie łatwiejsze. Oferty pracy dla Ukraińców spływają do agencji bezpośrednio od pracodawców, więc stanowi ona rodzaj pośrednika, najczęściej również w kwestii podpisywania umowy. Agencja pracy będzie dbała, aby każdy z pracowników, mógł pracować zgodnie ze swoją dyspozycyjnością i możliwościami.

Praca tymczasowa -co to znaczy?

Czasem pojawia się pytanie- co właściwie znaczy pojęcie „praca tymczasowa”. W praktyce wygląda to  tak, że pracodawcy zgłaszają do agencji regularnie zapotrzebowanie na pracowników w danym okresie. Wówczas ta ma możliwość podpisania określonej ilości umów z pracownikami i wysłania ich do pracy. Niekiedy pracownicy potrzebni są przez krótki okres, a inne firmy zatrudniają tak regularnie co miesiąc. Wówczas możemy mieć pracę niejako stałą, z odnawianą co miesiąc umową.

Szukanie pracy dla pracowników ze wschodu to zadanie agencji, która w ten sposób zapewnia im legalne zatrudnienie, a pracodawcom niezbędnych do pracy ludzi. W takiej sytuacji wszystkie strony są zadowolone, korzysta bowiem pracodawca, pracownik, jak również agencja. Jest to z pewnością rozwiązanie korzystne i warto się na nie zdecydować.

Opracowanie:
Poznań, Głogowska 31 lok. 33
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz