Materiał Partnera

Pomoc profesjonalnego biura rachunkowego

Pomoc profesjonalnego biura rachunkowego

Prowadząc własny biznes, czy to będzie jednoosobowa działalność gospodarcza, czy duże przedsiębiorstwo, bardzo ważne jest, by znaleźć rzetelne i solidne biuro rachunkowe, które w profesjonalny sposób zadba o finanse twojej firmy. Od decyzji z jakim biurem rachunkowym będziesz współpracować zależy „być albo nie być” twojego biznesu. Dlatego warto poszukać biura rachunkowego, które rzetelnie i skrupulatnie zajmie się twoją księgowością i obsługą kadrowo-płacową, jak MAX OFFICE z Warszawy.

Najważniejsze aspekty w poszukiwaniu biura

Oczywiście bardzo ważne są opinie klientów. Te możesz bez problemu znaleźć w Internecie. Nie zaszkodzi także popytać wśród znajomych. Zwróć uwagę, czy biuro rachunkowe posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC. Spytaj o doświadczenie pracowników i jak długo biuro działa na rynku, jak też o specjalizację, by mieć pewność, że twoja firma będzie mogła skorzystać tu z pomocy. Istotne jest RODO. Jeśli zatrudniasz pracowników, a biuro rachunkowe ma się zająć sprawami kadrowymi, pamiętaj, by działało zgodnie z najnowszym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych. Jeśli tak, to bardzo dobrze. Wiedza jego pracowników w tym zakresie przyda się również w prowadzeniu twojej firmy. Kluczowa we współpracy z księgowym jest komunikacja i sposób jego działania. Dowiedz się czy możliwy będzie z nim kontakt tylko w godzinach pracy biura, czy w razie jakiś problemów możesz dzwonić w późniejszej porze. Czy będziesz powiadamiany o zbliżających się terminach płatności i rozliczeń (mail, sms, telefon).

Nowoczesne metody i narzędzia pracy

W nowoczesnych biurach rachunkowych pracują wykształceni specjaliści z doświadczeniem, którzy przede wszystkim nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje biorąc czynny udział w kursach, szkoleniach oraz konferencjach z zakresu księgowości, ale także stosują innowacyjne narzędzia, które ułatwiają im pracę. W dzisiejszych czasach, kiedy światem rządzi Internet, trudno wyobrazić sobie współpracę z jakimkolwiek przedsiębiorstwem bez korzystania z maila, skanera czy wszelkiego typu komunikatorów, jak chociażby Skype. Dzięki tym narzędziom można zaoszczędzić naprawdę bardzo dużo czasu i o znacznie szybciej załatwić wiele spraw, np. przesłać drogą elektroniczną dokumenty księgowe do swojego biura rachunkowego. Przecież nie wszystko trzeba załatwiać poprzez spotkania twarzą w twarz.

Co proponują biura rachunkowe?

Najlepiej wybrać biuro proponujące kompleksowe usługi. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki pozwoli na dużą oszczędność czasu. W takim miejscu możesz liczyć na pomoc związaną z księgowością pełną i uproszczoną, m.in. prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów oraz ksiąg handlowych, rozliczeniem VAT, rozliczenie rocznych zeznań podatkowych, rozliczenia dla ZUS, deklaracje podatkowe, reprezentowaniem klientów w Urzędzie Skarbowym oraz w ZUS. Możesz zlecić pracownikom obsługę kadrowo-płacową, w zakres której wchodzi m.in. sporządzanie umów o pracę oraz listy płac, prowadzenie akt osobowych pracowników, prowadzeni ewidencji urlopowej czy wydawanie zaświadczeń. Dodatkowo biuro, jak MAX OFFICE, może zajmować się doradztwem związanym z prawem pracy, podatkami i sprawami księgowymi. Pracownicy przeprowadzą optymalizację podatkową, pomogą także w założeniu działalności gospodarczej, jak i jej likwidacji.

Opracowanie:
Warszawa, al. Armii Krajowej 133
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz