Materiał Partnera

Pomoc pedagogiczna i psychologiczna dla nastoletnich mam

Pomoc pedagogiczna i psychologiczna dla nastoletnich mam

Obecnie w mediach i środowiskach naukowych często porusza się temat wczesnego zachodzenia w ciążę, nawet wśród dziewczyn w wieku 15 lat. Nastoletnich mam z roku na rok przybywa, dlatego nie tylko odpowiednie programy szerzenia świadomości seksualnej oraz antykoncepcji powinni być udostępniane młodzieży, ale ważna jest również pomoc pedagogiczna orz psychologiczna kobietom, które spodziewają się dziecka w młodym wieku. Obecnie działa w tym zakresie coraz więcej ośrodków specjalistycznej pomocy.

Programy przygotowujące mamy do dojrzałego macierzyństwa

Specjalistyczne ośrodki psychologiczne, które wdrażają innowacyjne metodologie terapeutyczne o sprawdzonej skuteczności, wielokrotnie niosą pomoc dla nastoletnich mam. Tworzą one złożone programy, które dotyczą nauki akceptacji zaistniałej sytuacji, eliminowania zagrożeń społecznych (np., wykluczenie wśród rówieśników), czy odnalezienia się w nowej roli. Ważne jest bowiem gwarantowanie edukacji i terapii w zakresie dojrzałego macierzyństwa, które przygotują młode osoby, na przyjście na świat ich dziecka. To zaś pomaga wielokrotnie zmienić nawyki życiowe oraz codzienne funkcjonowanie w taki sposób, aby nowe obowiązki nie przytłoczyły nastoletniej matki.

Wielokrotnie pomoc pedagogiczna i psychologiczna dla nich, świadczona jest w ramach „przyśpieszonego kursy dorosłości”, a jak wykazują badania, wielokrotnie tego typu zajęcia pod okiem profesjonalistów powodują, że dziewczyny rodzące dzieci w wieku młodzieńczym, świetnie radzą sobie w rozwoju osobistym – kończą szkołę, podchodzą do egzaminów maturalnych, przystępują do kształcenia na uczelniach wyższych i zdobywają świetną pracę! Każdy powinien mieć zatem świadomość tego, że ostracyzm nastoletnich matek, jest bardzo negatywnym zjawiskiem, zwłaszcza że wiele z nich wychowuje swoje dzieci w szczęśliwych rodzinach, pełnych miłości.

Szkoła uczuć dla nastoletnich Mam

Przykładowym programem przygotowującym do dojrzałego macierzyństwa, jest Szkoła uczuć dla nastoletnich Mam, którą prowadzi Centrum Diagnostyczna Rehabilitacyjne Neurotheramed. Sp. z o.o. To tam uczestniczki dowiadują się, jak radzić sobie ze stresem i trudnymi emocjami, jak nawiązywać kontakt z dzieckiem, oraz w jaki sposób należy stymulować jego samorozwój. Częścią programu jest również wzmacnianie samooceny matki, przyszłej relacji z potomkiem, a także wyznaczanie celów życiowych. Program szkoleniowy oparty jest zatem na ważnych elementach terapeutycznych, pozwalających na rozwój własnej osoby, a także na budowanie poprawnych relacji z innymi ludźmi – rodziną, znajomymi, partnerem, czy też dalszym otoczeniem.

Z dokładną rozpiską działań podejmowanych w Szkole uczuć dla nastoletnich Mam, można zapoznać się na nowoczesnej stronie Centrum Neurotheramed – znajdziesz tam również informacje na temat: terapii integracji sensorycznej, terapii psychologicznej i pedagogicznej (dla dzieci, młodzieży, dorosłych), terapii logopedycznej, terapii Uwagi Słuchowej Metodą opracowaną przez prof. Alfreda Tomatisa, czy terapii Johansena IAS.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz