Materiał Partnera

Pomoc drogowa – kiedy możemy potrzebować autoholowania?

Pomoc drogowa – kiedy możemy potrzebować autoholowania?

Jazda samochodem obarczona jest ryzykiem nieprzewidzianego unieruchomienia pojazdu. Ubezpieczalnie oferują w ramach ubezpieczenia aut-casco bezpłatne holowanie. Ci, którzy nie mają takiego ubezpieczenia, mogą wykupić Assistance. Kierowcy z samym OC także mogą potrzebować takiej pomocy, zazwyczaj jednak na swój koszt korzystając z usługi holowania. Przyjrzyjmy się, kiedy i dlaczego możemy potrzebować holowania pojazdu?

Najczęstszą przyczyną zaistnienia potrzeby holowania pojazdu jest wystąpienie kolizji drogowej. Żaden kierowca nie jest wolny od błędu, nagłego problemu zdrowotnego, prowadzącego do zderzenia z innym pojazdem bądź przeszkodą na drodze i poboczu. Duże natężenie ruchu drogowego powoduje, że nie możemy brać odpowiedzialności sami za siebie, ale też możliwe są interakcje z innymi użytkownikami ruchu, niezależnie od naszego zachowania.

Zdarzenia kwalifikujące auto do holowania autopomocą

Nawet drobna stłuczka może być przyczyną, zabrania dowodu rejestracyjnego przez policję. Transport na lawecie autopomocy może się tak zdarzyć w wyniku np.:

  • Uszkodzeń zderzaka (nawet tych nierozległych),
  • Uszkodzenia przedniej szyby,
  • Jeśli z auta wycieka płyn chłodniczy lub olej silnikowy,
  • Samochód po zerwaniu paska wieloklinowego,
  • Auto z uszkodzoną cewką zapłonową,
  • W przypadku błędnie zatankowanego rodzaju paliwa,
  • Auto z zatartym silnikiem
  • Auto z uszkodzonym układem chłodniczym
  • Zapowietrzenie silnia auta z silnikiem diesla,

Nawet drobne uszkodzenia zderzaka czy lampy kwalifikują pojazd do zakazu poruszania się. Dobrą opcją jest wówczas wezwanie pomocy drogowej i odholowanie auta do najbliższego warsztatu. Przykładem firmy specjalizującej się w usługach autoholowania jest firma Pomoc Drogowa. Laweta. Holowanie pojazdów Krzysztof Krzywda.

Kiedy nowe auto może potrzebować pomocy drogowej?

Każdy pojazd samochodowy to skomplikowane urządzenie techniczne, które mimo starań producenta może z czasem ulec awarii. Nawet pojazdy młode, będące na gwarancji, nie są wolne od tego ryzyka. Bywa, że auto prosto z salonu po tygodniu, miesiącu eksploatacji trafia na lawetę. Przyczyną takiego stanu rzeczy bywa pośpiech i wadliwe zabezpieczenie kontroli mocowania wszystkich komponentów, podzespołów auta, wynikające np. awarii maszyn sterujących montażem, czy błędu ludzkiego. Coraz większa automatyzacja i komputeryzacja samochodów powoduje, że pozornie błaha usterka podzespołu w aucie, unieruchamia komputer pokładowy auta - uniemożliwiając dalszą podróż.

Szczególnym przypadkiem wzywania pomocy drogowej są awarie opon pojazdu. Przebicia, przecięcia na krawężnikach bądź niedoskonałych drogach są częste, a w przypadku braku tzw. zapasówki, lub uszkodzenia więcej niż jednej opony, autoholowanie to jedyna forma wyratowania kierowcy z opresji.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz