Materiał Partnera

Pokrycia dachowe. Gdzie ich szukać?

Pokrycia dachowe. Gdzie ich szukać?

Pokrycia dachowe to temat ciekawy i obszerny, przede wszystkim dlatego, że rynek wciąż ewoluuje. Do wyboru mamy wiele różnych materiałów – przede wszystkim dachówki ceramiczne i betonowe, pokrycia z blach i pokrycia bitumiczne. Producenci i dystrybutorzy nowoczesnych pokryć starają się, by ich rozwiązania były kompleksowe. Robiąc zakupy we właściwym miejscu, możemy więc zaopatrzyć się nie tylko w podstawowe materiały do wykonania pokrycia dachu.

Kupujemy dach – market, sklep, a może hurtownia?

Pokrycia dachowego możemy szukać w różnych miejscach: w sieciowych marketach, których reklamy widujemy w telewizji, w hurtowniach materiałów budowlanych z bogatą ofertą, czy w mniejszych, lokalnych sklepach. Najlepiej jednak zdecydować się na zakup w hurtowni pokryć dachowych. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w wyspecjalizowanej hurtowni ze sporym doświadczeniem na pewno kupimy pokrycie dachowe od sprawdzonego producenta. Możemy też często liczyć na dokładną wycenę pokrycia, które nas zainteresuje. Jak mówi nam przedstawiciel warszawskiej hurtowni pokryć dachowych Dachlux z oddziałami w całej Polsce, wycena pokrycia wykonana przez fachowca powinna być dla klientów darmowa. Ten punkt nie powinien być traktowany jako pusty chwyt marketingowy. Teoretycznie sami możemy oszacować koszt pokrycia, jeśli jednak ta tematyka nie jest nam bliska, z pewnością pominiemy wiele elementów, które należy doliczyć do ceny dachu. Specjalista, doradca handlowy, przedstawi nam kompletną ofertę i wyjaśni, dlaczego cena pokrycia dachowego to nie tylko cena za metraż dachówek, czy innego materiału. W profesjonalnej hurtowni możemy też liczyć na praktyczne wskazówki i uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. 

Zakup materiałów do wykonania pokrycia dachowego. Proste, a może jednak nie do końca?

Koszty związane z wykonaniem dachu to nie tylko koszty samego pokrycia w sensie stricte. Już na etapie opracowywania naszej koncepcji powinniśmy oczywiście pomyśleć o systemie odwadniania, ale nie tylko. Musimy pomyśleć o szeregu akcesoriów, które będą potrzebne przy realizacji pokrycia dachowego. To na przykład akcesoria do strefy okapu, strefy kalenicy, strefy komina. W strefie okapu przyda nam się tzw. grzebień z kratką, który chroni okap przed ptactwem. Potrzebna nam będzie także taśma kalenicowa i taśma kominowa z dobrej jakości materiałów. Warto skorzystać z pomocy pracowników hurtowni pokryć dachowych, którzy upewnią nas, że żadnego istotnego elementu nie pominęliśmy na naszej „liście zakupów”. Nie zawsze projekt budynku, który został stworzony przez inżynierów, jest na tyle precyzyjny, by uwzględniał takie detale. Nie zawsze też pracownicy sklepów i marketów, w których dostępna jest masa różnych materiałów budowlanych, są na tyle zapoznani z technologiami wykonywania pokryć dachowych, by zapewnić nam naprawdę fachowe wsparcie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz