Materiał Partnera

Podstawowy ekwipunek w survivalu

Podstawowy ekwipunek w survivalu

Wybierając się na obóz przetrwania warto zadbać przede wszystkim o odpowiedni ekwipunek survivalowy. Tego typu obozy to dla każdego ogromna próba charakteru. Przygotowanie niezbędnych akcesoriów jest jednak równie ważne, co nastawienie mentalne. Mając odpowiedni sprzęt można poradzić sobie w każdej sytuacji. Podpowiadamy co powinniście umieścić w swoim niezbędniku wybierając się na „wyprawę życia”.

Indywidualne przygotowanie

Wyprawy survivalowe charakteryzują się ogromnym zróżnicowaniem. Mogą odbywać się w skrajnie odmiennych warunkach. Dosyć oczywiste jest, że ekwipunek zabierany na pustynną wyprawę będzie zasadniczo różnić się od zestawu potrzebnego w dżungli. Są jednak akcesoria, które sprawdzą się w każdych warunkach. Należy do nich na pewno butla z gazem oraz palnik z iskrownikiem. Dzięki temu zestawowi nie musimy się martwić o przygotowanie ciepłego posiłku lub zagotowanie wody. Iskrownik to oczywiście idealny sposób na oszczędzanie zapałek, które mogą przydać się w innych sytuacjach.

Elementy ubioru

Bardzo ważnym elementem wyposażenia jest też syntetyczny śpiwór zimowy oraz karimata. Śpiwór zapewnia doskonałą ochronę termiczną, szczególnie w zimne miesiące. Karimata również stanowi świetną izolację ciała od chłodnego i wilgotnego podłoża. Idealnym uzupełnieniem tego zestawu będzie koc ratunkowy (folia NRC), który pozwoli ochronić ciało przed wychłodzeniem.

Wybierając się na wyprawę survivalową trzeba mieć przy sobie również dobrą kurtkę i spodnie przeciwdeszczowe. To idealne zabezpieczenie przed nieprzewidzianą ulewą. Nie bez znaczenia będą również porządne, nieprzemakalne buty. Ważne, aby nie przepuszczały wilgoci do środka, ale także skutecznie odprowadzały ją na zewnątrz. W okresie jesienno-zimowym warto również zaopatrzyć się w rękawiczki. Sprawne dłonie są nie do przecenienia w walce o przetrwanie.

 Akcesoria

„Na liście akcesoriów, które należy zabrać na wyprawę survivalową musi znaleźć się scyzoryk, latarka oraz menażka, kubek i łyżko-widelec.” – wyjaśnia specjalista z firmy Army Shop, która oferuje szeroki wybór sprzętu survivalowego. Wodoodporna latarka z zapasem baterii przyda się szczególnie podczas nocnego marszu. Scyzoryk wyposażony w krawędź tnącą, piłkę oraz pęsetę pomoże nam w wielu sytuacjach. Kubek, menażka oraz łyżko-widelec pozwolą na szybkie przygotowanie posiłku lub podgrzanie wody. Oprócz tego w plecaku survivalowym powinny znaleźć się również zapałki i krzesiwo, które umożliwią szybkie rozpalenie ogniska.

Przygotowując się do wyprawy warto wziąć pod uwagę warunki, jakie będą panowały w miejscu, w którym będziemy walczyć o przetrwanie. Znając te szczegóły dużo łatwiej przygotować ekwipunek survivalowy, który będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Warto pamiętać, że każda nadmiarowa i niepotrzebna rzecz to dodatkowe kilogramy na plecach.

Opracowanie:
Bielsko-Biała, Mickiewicza 39
tel. 33 812 34 72
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz