Artykuł sponsorowany

Podstawowa opieka medyczna i badania specjalistyczne. Jak wybrać dobrą przychodnię?

Podstawowa opieka medyczna i badania specjalistyczne. Jak wybrać dobrą przychodnię?

Właściwy wybór przychodni lekarskiej służy uzyskaniu podstawowej opieki zdrowotnej, zwanej w skrócie POZ. Warto pamiętać, że przy wyborze przychodni powinniśmy kierować się dobrem własnym, jak i swoich rodzin. Pamiętaj również o tym, że istnieją przychodnie, które prowadzone są przez niepubliczne podmioty prawne – to one wyróżniają się skróconym czasem oczekiwania na wizytę oraz usługami medycznymi świadczonymi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, a także poza nim.

Stała opieka lekarza rodzinnego

Podstawową opiekę zdrowotną zapewniają każdemu pacjentowi lekarze rodzinni. Warto dokładnie wybrać lekarza, któremu chcemy powierzyć zdrowie własne i rodziny. Proces ten nie jest skomplikowany – wystarczy dostarczyć do odpowiedniej placówki deklarację wyboru lekarza POZ. Zanim jednak to zrobimy, musimy dobrze sprecyzować nasze oczekiwania wobec przychodni. Dobrym narzędziem pomocy będzie Internet, gdzie uzyskamy odpowiednie informacje na temat danego lekarza oraz placówki. Opinie innych pacjentów w sieci są najczęściej bardzo rzetelne, dlatego można uznać je za wiarygodne. Dobra przychodnia charakteryzuje się krótkim czasem oczekiwania na wizytę, a także możliwością przeprowadzenia szerokiej gamy badań diagnostycznych i laboratoryjnych. Nie każda przychodnia oferuje takie działania. Większość z nich przekierowuje pacjentów do specjalistycznych przychodni laboratoryjnych lub po prostu do szpitali. Tak nie jest w przypadku placówki medycznej Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej Monika Matyjaszczyk. To tam można uzyskać nie tylko podstawową opiekę zdrowotną, ale również specjalistyczną diagnostykę i badania. Zaletą przychodni jest zatrudnianie wykwalifikowanych specjalistów z zakresu medycyny pracy, a także z zakresu badań sportowych, czy badań wymaganych przy ubieganiu się o pozwolenie na broń.

Nie tylko podstawowa opieka zdrowotna

Nowoczesne placówki medyczno-lekarskie powinny wyróżniać się możliwością przeprowadzenia procesu leczenia lub badań diagnostycznych w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także poza nim. Warto wiedzieć, że mniejsze przychodnie często są bardziej nastawione na pełne uposażenie w najlepszy sprzęt medyczny, umożliwiający wykonywanie większości badań: USG piersi, USG tarczycy, USG jamy brzusznej, EKG spoczynkowego, badań endokrynologicznych, hematologicznych i reumatologicznych, echokardiografii, spirometrii, czy badania biochemicznego. W przypadku mniejszych miejscowości tak bogata oferta badań jest bardzo korzystna – zwłaszcza dla osób starszych. Dzięki temu można uniknąć przejazdów do zatłoczonych placówek w większych miastach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz