Materiał Partnera

Podróżowanie busem to podróżowanie tanie i wygodne

Podróżowanie busem to podróżowanie tanie i wygodne

Coraz większa sieć dróg międzynarodowych, która przecina Europę, sprzyja podróżowaniu. Możemy wybierać między pociągami, samolotami i autokarami. W ich przypadku jednak to my musimy dopasowywać do rozkładu – planowanych odjazdów i ustalonych tras. Sposobem na podróż trasą, którą zaplanujemy od początku do końca, będzie wynajęcie busa. Alternatywą będzie własny samochód, to jednak rozwiązanie droższe.

W grupie raźniej

Czasem planujemy wakacje z większą grupą – tak jest taniej, ale też towarzystwo zapewnia dodatkową rozrywkę. Jeśli mielibyśmy wybrać się w podróż kilkoma samochodami, byłoby to kosztowne i mogłoby nas narazić na różne komplikacje. Podzieleni na kilka pojazdów turyści mogą się na przykład łatwiej zgubić. Może to być też dla urlopowiczów męczące – szczególnie jeśli kierowcy jadą daną trasą po raz pierwszy.

Lepszym rozwiązaniem będą busy. Jeden taki pojazd jest w stanie pomieścić około dziewięciu osób i może przewieźć nas dokładnie pod wskazany przez nas adres. Żadnego błądzenia, czytania map i zdawania się na mylną nawigację. Firmy zajmujące się przewozem osób zatrudniają profesjonalnych kierowców, którzy mają doświadczenie w pokonywaniu długich tras oraz dobrze znają rejony, po których będziemy podróżować. Warto też sprawdzić, czy przewoźnik rzeczywiście zna dany region, nim zdecydujemy się na jego usługi.

Busy do Europy Zachodniej – Niemiec, Belgii i Holandii – ma w swojej ofercie firma Rombus, która zapewnia komfortową podróż.

Popularne miejsca

Wycieczki busami możliwe są wszędzie tam, gdzie możemy dojechać na czterech kołach. Obejmuje to praktycznie całą Europę, jednak zbyt dalekie podróżowanie samochodem wiązać się będzie ostatecznie ze zbyt dużymi kosztami.

Do częstych tras należy przewóz osób do Niemiec. Tam podróżowanie busami i autokarami odbywa się również w celach zarobkowych – pracownicy z przygranicznych miast podróżują tak do pracy. Z podobnych względów istnieje tak dużo ofert przewozów osób do Belgii oraz busów do Holandii, które ciągle są popularnymi celami migracji zawodowych.

Oferują nam jednak wiele w sferze turystyki. Berlin to niemal pomnik historii Europy, a Bawaria zachwyci każdego miłośnika gór. Zamki Belgii będą stanowiły atrakcję rodzinnych podróży, natomiast pola tulipanów w Holandii wywołają uśmiech na każdej twarzy.

Podróżowanie busem pozwoli nam zaplanować trasę zgodną z naszymi preferencjami i pragnieniami – odwiedzimy i zobaczymy to, co interesuje nas, a nie to, co narzuci nam organizator wycieczki.

Opracowanie:
Gołdap, Paderewskiego 18 lok. 5
tel. 505 042 999
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz