Materiał Partnera

Podnośniki koszowe – rodzaje i zastosowanie

Podnośniki koszowe – rodzaje i zastosowanie

Podnośniki koszowe są bardzo popularnymi i powszechnie stosowanymi rodzajami dźwignic o szerokim spektrum zastosowania. Zaliczane są do ruchomych podestów przejezdnych. Posiadają stanowisko robocze w postaci kosza, który jest zwieńczeniem hydraulicznego ramienia, którego wysokość i długość można regulować w zależności od przeznaczenia i charakteru pracy. Podnośniki koszowe podlegają Urzędowi Dozoru Technicznego.

Zastosowanie podnośników koszowych

Podnośniki koszowe stanowią doskonałą i przede wszystkim bezpieczną alternatywę dla wszelkich drabin i rusztowań. Są wykorzystywane w pracach budowlanych, montażowych oraz remontowych. Dzięki nim w wygodny sposób można pomalować elewację budynku, założyć zewnętrzne wentylacje czy instalacje elektryczne. Ponadto świetnie sprawdzają się w pracy strażaków. Z podnośnikiem koszowym o wiele łatwiej umyć okna, przycinać gałęzie czy montować konstrukcje stalowe. Z pomocy tych sprzętów korzystają firmy dekarskie, firmy zajmujące się konserwacją oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej. Można je używać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Nadają się do pracy w trudnych warunkach, na niestabilnym i nierównym terenie. Jeśli potrzebny jest ci podnośnik koszowy, ale na co dzień twoja firma nie musi z niego korzystać, to najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie go wraz z doświadczonym operatorem. Dźwigus to poznańska firma, która oferuje zarówno wynajem samego sprzętu, jak też usługi podnośnikiem koszowym. Dysponuje wysokiej jakości urządzeniami, dzięki którym w sprawny i bezpieczny sposób zostaną wykonane wszelkie potrzebne prace.

Rodzaje podnośników koszowych

Podnośniki koszowe dzieli się pod względem rodzaju napędu oraz sposobu podnoszenia kosza. Ich spore zróżnicowanie pozwala na dostosowanie odpowiedniego sprzętu do warunków oraz rodzaju wykonywanej pracy.

  • Podnośniki samojezdne – posiadają własny napęd i najczęściej są zasilane akumulatorem. Mają szerokie zastosowanie zarówno wewnątrz i za zewnątrz budynków. Podnośniki samojezdne mogą być teleskopowe i przegubowe. Ich moc oraz wysokość można bez problemu dostosować do charakteru pracy.
  • Podnośniki umieszczane na samochodach – są montowane na samochodach ciężarowych. Charakteryzują się dużą wysokością podnoszenia kosza, co pozwala na ich szerokie zastosowanie. Nadają się do użytku zewnętrznego. W zależności od producenta mogą mieć różną wysokość roboczą, napęd, wagę i obszar pracy.
  • Podnośniki na przyczepach – są połączeniem podnośników samojezdnych i tych znajdujących się na samochodach. Są łatwe w przemieszczaniu się, a samochód, na którym się są przewożone, można  wykorzystać do innych celów. To dla wielu firm bardzo wygodne i oszczędne rozwiązanie.
  • Podnośniki teleskopowe – ich cechą charakterystyczną jest bardzo duży wysięg. Podnośniki teleskopowe są niewielkie i dość lekkie. Posiadają jedno wysuwane ramię, które długość dostosowuje się do wysokości na jakiej są wykonywane prace.
  • Podnośniki przegubowe – posiadają długie ramię, na końcu którego umieszczona jest platforma robocza. Nadają się do prac wewnątrz dużych hal, jak też na zewnątrz budynków. Dzięki innowacyjnej technologii podnośniki przegubowe są bardzo bezpieczne, doskonale wyważone i stabilne, a ich obsługa jest prosta i intuicyjna.
  • Podnośniki nożycowe – posiadają mechanizm podnoszący oparty na dwóch krzyżujących się ze sobą ramionach, które podnosząc platformę roboczą, prostują się. dzięki obustronnemu podparciu, podnośniki nożycowe są bardzo stabilne i bezpieczne. Można z nich korzystać wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Opracowanie:
Poznań, Szarych Szeregów 5/9
tel. 601 731 322
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz