Materiał Partnera

Podłoża ogrodnicze z mikroorganizmami

Podłoża ogrodnicze z mikroorganizmami

Piękny ogród wiąże się również z ciężką pracą. O tym, że wygląda on perfekcyjnie, decyduje wiele aspektów – od rodzaju gleby, przez dobór odpowiednich gatunków roślin po profesjonalne dbanie, nawożenie, przycinanie oraz podlewanie. Niestety klimat, który coraz częściej serwuje nam wszystkim długie kwietniowe – a nawet majowe – przymrozki, czy też późniejsze długotrwałe upały bez deszczu, powoduje, że zadbany ogród musi być odpowiednio przygotowany. Najlepszym wyjściem jest zastosowanie podłoża ogrodniczego z mikroorganizmami.

Podłoża ogrodnicze  – zakup hurtowy lub detaliczny

Podczas kupowania odpowiedniego podłoża do naszego ogrodu, na balkon czy taras, a także do donic domowych ważne jest odpowiednie jego dobranie – niektóre rośliny nie lubią danego typu podłoża, ze względu na nieodpowiednie pH (np. specjalne podłoże do storczyków). W przypadku klientów detalicznych bardzo ważne są zatem konsultacje z producentem podłoży ogrodniczych, takim jak PPHU Arex Green Garden Arkadiusz Temberski. To specjaliści z takich firm mają wiedzę botaniczną i pedologiczną (gleboznawczą), dzięki czemu wytwarzają podłoża ogrodnicze o bogatych formułach łatwo przyswajalnych pierwiastków: cynku, azotu, fosforu, magnezu, potasu, boru, manganu czy molibdenu. Warto wiedzieć, że najlepsi producenci współpracują z wieloma dystrybutorami, którzy zaopatrują się u nich w takie produkty jak kora dekoracyjna, podłoża specjalistyczne, podłoża do warzyw, torf i nawozy wieloskładnikowe. Najbardziej skuteczne i popularne stały się jednak podłoża z materiałem organicznym oraz z mikroorganizmami.

Przetestowane pozytywne działanie podłóż z mikroorganizmami

Niektórzy producenci podłóż ogrodniczych i nawozów stale współpracują z ośrodkami badawczymi – również tymi akademickimi – po to, aby ich produkty były efektywne oraz mogły spełnić nawet restrykcyjne wymagania parametrów upraw ekologicznych (w tym przypadku nawozy i podłoża muszą posiadać odpowiednią recepturę). Formuły podłoża organicznego z mikroorganizmami są chronione przez swoich producentów wnioskami patentowymi. Nic dziwnego, zwłaszcza że produkt ma naprawdę ogromny wpływ na wygląd ogrodów i warzywników. Samo działanie mikroorganizmów w podłożu ogrodniczym polega na koegzystowaniu i wzajemnym wpływaniu. Dzięki nim dochodzi do samoczynnego niszczenia pochodzących z gleb patogenów, co ma związek z naturalnym zwiększeniem odporności roślin (również na pasożyty). Mikroorganizmy wpływają również na oczyszczenie gleby ze wszystkich substancji szkodliwych, co prowadzi do większej obecności w podłożu składników odżywczych i związków organicznych. Rośliny dzięki temu uzyskują naturalną biologiczność, co prowadzi do pięknych wizualnie i zdrowych ogrodów.

Opracowanie:
Chojno Nowe Drugie 15
tel. 82 570 20 53
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz