Materiał Partnera

Po czym rozpoznać dobry salon fryzjerski?

Po czym rozpoznać dobry salon fryzjerski?

Wizyta w salonie fryzjerskim może być bardzo przyjemnym i relaksującym doświadczeniem - o ile fryzjer zna się na swoim fachu. Nie dziwi więc fakt, iż większość klientów korzysta z usług salonów, które dobrze znają i do których lubią wracać. To jednak wymaga wcześniejszych poszukiwań na zasadzie prób i błędów. Co zrobić, gdy idziemy do salonu fryzjerskiego po raz pierwszy i jak skutecznie rozpoznać dobrego specjalistę?

Liczy się pierwsze wrażenie

Jeszcze przed pierwszym kontaktem z fryzjerem można wstępnie ocenić cały salon - liczy się przede wszystkim jego wygląd, czystość i schludność oraz wyposażenie, zarówno sprzęt, jak i akcesoria. Te profesjonalne można bez problemu odróżnić od tanich zamienników z drogerii. Dobry fryzjer nie oszczędza i zdecydowanie warto o tym pamiętać. Należy zwrócić uwagę także na to, czy salon dysponuje recepcją, czyli miejscem uiszczania opłat za usługi oraz rezerwowania kolejnych wizyt - jej obecność świadczy o profesjonalizmie i wysokim stopniu organizacji pracy.

Dobry fryzjer - czyli jaki?

Gdy mamy już za sobą ocenę wyglądu i wyposażenia salonu, możemy przejść do rozmowy z samym fryzjerem. Według specjalistek z salonu Real Beauty, profesjonalny fryzjer posiada przynajmniej kilka cech, które z miejsca powinny rzucić nam się w oczy (a niektóre z nich, choć z pozoru błahe, mogą przesądzić o jakości obsługi). Oto przykłady, na co zwracać uwagę:

  • Podejście fryzjera do klienta - składa się na to kilka czynników. Dobry fryzjer przed rozpoczęciem zabiegu dokonuje szybkiej analizy stanu włosów klienta, cierpliwie wysłuchuje, doradza, a w razie potrzeby będzie także asertywny, sugerując inne rozwiązanie od tego zaproponowanego przez klienta. Profesjonalista nie może pozwolić sobie na antyreklamę, wykonując cięcie bądź koloryzację, które nie będzie pasować danej osobie.

  • Szeroki zakres usług - dobry specjalista oferuje zarówno strzyżenie męskie, jak i strzyżenie damskie (od modelowania, po fryzury okolicznościowe). Oferując rozbudowaną ofertę usług fryzjerskich, ma szansę pozyskać więcej klientów - jednak w każdej dziedzinie musi posiadać odpowiednie kwalifikacje, najlepiej potwierdzone certyfikatami.

  • Znajomość najnowszych trendów - to absolutna podstawa w tym zawodzie. Jeśli fryzjer nie jest w stanie wykonać jakiegoś cięcia lub, co gorsza, prosi klienta o wytłumaczenie - to znak, że trafiliśmy w złe miejsce. 

  • Stały kontakt z klientem - dobry fryzjer krok po kroku opisuje zabieg, by dać wyobrażenie tego, jak finalnie będzie prezentować się dana fryzura.

Opracowanie:
Piaseczno, Jana Pawła II 24 lok. U2
tel. 500 160 573
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz