Materiał Partnera

Po czym poznać dobry ośrodek szkolenia kierowców?

Po czym poznać dobry ośrodek szkolenia kierowców?

Każdego roku tysiące osób podchodzi do państwowego egzaminu na prawo jazdy kategorii B. Wbrew pozorom na ostateczny sukces wpływa nie tylko nasza predyspozycja do prowadzenia pojazdów oraz brak strachu poruszania się po różnego rodzaju drogach. W dużej mierze na zdawalność wpływa model nauczania szkoły nauki jazdy, wykorzystanie przez nią odpowiedniego samochodu, a także wsparcie psychologiczne swoich kursantów.

Wysoki stopień zdawalności

Przy wyborze szkoły nauki jazdy zwracaj uwagę na bardzo ważny wyznacznik, który pomijany jest przez wielu kursantów – mowa o stopniu zdawalności. To on mówi między innymi o jakości kształcenia danego ośrodka. Te, które charakteryzują się bardzo wysoką zdawalnością, koncentrują się na najczęściej popełnianych podczas egzaminów państwowych błędach, starając się wyeliminować je u swoich kursantów. Szkoły takie przeprowadzają również liczne analizy oraz badania dotyczące egzaminów, opracowując taki model nauczania, który pozwoli pozytywnie przejść wszystkie testy, oraz nauczyć kursanta poruszać się pojazdem w bezpieczny sposób. Przykładem takiej szkoły jest Ośrodek Szkolenia Kierowców Zebra, który działa w Elblągu. Warto wiedzieć, że placówka ta zatrudnia doświadczonych instruktorów oraz oferuje atrakcyjne ceny kursów podstawowych kategorii B.

Nowoczesne modele nauczania

Nowoczesne modele nauczania kursantów opierają się na wykładach teoretycznych, pracy w środowisku nowoczesnych programów komputerowych, na e-learningach, a także na analizie różnego rodzaju sytuacji drogowych. Dobra szkoła jazdy zawsze do każdego ucznia podchodzi indywidualnie tak, aby budować poczucie wsparcia, a nie presji, która przyczynia się do błędów. Warto przy tym wiedzieć, że dzisiaj programy nauczania oparte są często o nowoczesną technologię, które pozwala na szybsze zapamiętywanie. Kurs podstawowy trwa zaś 30 godzin teoretycznych oraz 30 godzin praktycznych, co kończy się wewnętrznym egzaminem.

Sprawne i nowe samochody

Kolejnym wyznacznikiem przy poszukiwaniu dobrej szkoły nauki jazdy, jest zwrócenie uwagi na jej flotę pojazdów. Najlepiej, aby stanowiły ją samochody miejskie takie, jak te wykorzystywane podczas egzaminu państwowego. Przykładowymi autami może być Kia Rio, VW Golf, czy też pojazdy marki Mercedes-Benz – te szczególnie warto wybierać nie przy nauce jazdy, ale przy jazdach doszkalających z wykorzystaniem automatycznej skrzyni biegów.

Pomoc przy wszystkich formalnościach

Dobra szkoła nauki jazdy nie tylko zagwarantuje nam nowoczesne samochody, innowacyjne modele nauczania, ale również pomoże przejść przez cały proces urzędowy uzyskiwania prawa jazdy. Mowa między innymi o zebraniu dokumentacji do założenia niezbędnego do rozpoczęcia kursu Profilu Kandydata na Kierowcę.

Opracowanie:
Elbląg, płk. Dąbka 46
tel. 784 208 052
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz