Materiał Partnera

Po czym poznać dobrą szkołę języków obcych?

Po czym poznać dobrą szkołę języków obcych?

Niezależnie od wieku, dziś praktycznie każdy próbuje szlifować swoją wiedzę w znajomości języków obcych. Prym wiedzie oczywiście język angielski, którego nauczaniem zajmują się liczne szkoły językowe zlokalizowane w praktycznie każdej miejscowości. Niestety ich poziom nauczania i oferta znacząco się różnią, dlatego nie zawsze jasne jest, czym kierować się przy szukaniu tej odpowiedniej. Jak przeprowadzić selekcję?

Możliwość nauczania indywidualnego

Praktycznie każda szkoła języków obcych proponuje grupowe zajęcia, nie każda jednak gwarantuje opcję nauczania indywidualnego. Dla części osób, pomimo wyższej ceny, dopiero takie zajęcia mają jakąkolwiek wartość, pozwalają bowiem na wdrożenie dopasowanego do danej osoby tempa nauczania, co zdecydowanie przyspiesza postępy w przyswajaniu wiedzy. To szczególnie ważne na wyższych poziomach, gdy kursant w trakcie zajęć może prowadzić złożone konwersacje z nauczycielem, co dodatkowo poprawia umiejętności posługiwania się językiem.

Zajęcia dla dorosłych 50+

W ostatnich latach także seniorzy starają się doszkalać w znajomości języków obcych, co nie umyka uwadze najlepszych szkół językowych. Propozycję dla takich osób ma w swojej ofercie placówka Epi-Centrum z Raszyna w woj. mazowieckim, działająca od 1995 roku. Dzięki tak długiemu doświadczeniu, jest ona w stanie opracować specjalne metody nauki dostosowane do tej grupy wiekowej, dzięki czemu seniorzy mogą dokształcać się w sposób bardziej dla siebie przyjazny.

Doświadczenie

Dobre szkoły języków obcych to te, które przetrwały na rynku pomimo obecności wielu tego typu podmiotów rozpoczynających swoją działalność na przestrzeni kilku minionych lat. Dzięki doświadczeniu i renomie, zatrudniana przez nich kadra pedagogiczna musi spełnić najwyższe standardy, co oczywiste nie tylko pod względem samej znajomości danego języka, ale także sposobu przekazywania wiedzy i opanowania nowoczesnych metod nauczania.

Szeroka oferta

Większość sprawnie działających szkół języków obcych charakteryzuje się nauczaniem przynajmniej kilku języków. Dzięki szerszej działalności i kompetencjom, są one w stanie werbować najlepszych nauczycieli z danego regionu i kontrolować jakość poziomu kształcenia.

Liczba szkół językowych jest naprawdę szeroka, jednak ze względu na spore wydatki przeznaczane na kursy językowe warto upewnić się, że nasze pieniądze zostaną ulokowane właściwie i przyniosą nam weryfikowalne rezultaty. Możemy zrobić to jednak dzięki kilku wyznacznikom, które pozwolą nam sprawdzić, czy dana placówka jest tą, której warto zaufać.

Opracowanie:
Raszyn, al. Krakowska 20
tel. 605 591 839
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz