Materiał Partnera

Po czym poznać dobrą karmę dla psa?

Po czym poznać dobrą karmę dla psa?

Dobór odpowiedniego modelu żywienia dla naszego psa jest bez wątpienia jednym z podstawowych obowiązków. Zastanawiając się nad karmą dla naszego psa, musimy mieć na uwadze to, iż powinna ona spełniać potrzeby żywieniowe naszego czworonoga. Nie powinniśmy kierować się jedynie tym, czy mu smakuje. Dowiedz się, po czym poznać dobrą karmę dla psa.

Skład

Czytając etykietę, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy produkt jest karmą pełnoporcjową, inaczej zwaną karmą bytową. Taki produkt stanowi jedyne pożywienia psa, ponieważ właściwie dawkowany zaspokaja jego zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze. Jeżeli nasz pies wymaga innego, specjalistycznego postępowania żywieniowego, chociażby ze względu na wiek, stan fizjologiczny, dolegliwości czy poziom aktywności - konieczne jest skonsultowanie wielkości porcji oraz ewentualnej suplementacji z weterynarzem, czy też nawet specjalistą w dziedzinie żywienia zwierząt. Odpowiednim rozwiązaniem są karmy funkcjonalne, które poza dostarczaniem składników odżywczych, zawierają również związki biologicznie czynne, wykazujące silne oraz bezpiecznie oddziaływanie na organizm psa. Dzięki czemu wszelkie dolegliwości są niwelowane, rozwój choroby hamowany, a samopoczucie naszego psa znacznie lepsze.

Zawartość mięsa

Na naszym rynku możemy znaleźć karmy dla psów o zawartości mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego sięgającej nawet 90%. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że im więcej mięsa tym lepiej. Okazuje się jednak, że nie każdy pokarm z wysoką zawartością mięsa jest dobry dla naszego psa. Dostarcza on więcej białka niż karma, która w swoim składzie posiada np. 65% takich składników. Zawartość w karmach mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego na poziomie 90% często oznacza, że w składzie znalazł się np. rosół. Białko w karmie dla naszego psa musi być pełnowartościowe, czyli powinno zawierać wszystkie aminokwasy i w jak najwyższym stopniu przyswajalne. W najlepszych karmach dla psów strawność tego składnika pokarmowego wynosi 90, a nawet 95% i zależy od tego, jakie surowce zostały użyte do ich wytworzenia. Im więcej jest w nich produktów pochodzenia zwierzęcego zawierających białko niepełnowartościowe czy też wysoko przetworzone, tym bardziej przyswajalność białka, a tym samym jakość karmy spada. Wybór odpowiedniej karmy dla naszego psa jest niezwe ważny, jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Warto korzystać z usług profesjonalnych firm, takich jak np. PUPILEK Artykuły dla zwierząt domowych Salon pielęgnacji zwierząt domowych, która w swojej ofercie posiada m.in. karmy dla psów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz