Materiał Partnera

Po czym poznać dobrą firmę transportową?

Po czym poznać dobrą firmę transportową?
Przeprowadzki dotyczą nie tylko klientów indywidualnych, ale także prywatnych przedsiębiorstw. Podczas przenoszenia cennych dokumentów i przedmiotów może dojść nie tylko do ich zgubienia, ale też zniszczenia w czasie transportu. Wobec tego konieczne jest znalezienie uczciwego specjalisty. Na co należy zwracać uwagę, podczas poszukiwania dobrej firmy transportowej?

Szeroki wybór usług

Na samym początku warto przyjrzeć się ofercie firmy. Przedsiębiorstwa, które posiadają szerokie grono zadowolonych klientów, szybko się rozwijają i stale poszerzają zasięg działania oraz ofertę. Wśród najważniejszych usług świadczonych przez firmy przewozowe można wymienić:

 • Przeprowadzki osób prywatnych – skierowana do wszystkich klientów indywidualnych.
 • Przeprowadzki firm – zarówno przedsiębiorstw, jak i instytucji państwowych.
 • Przeprowadzki międzynarodowe – szczególnie na terenie Europy lub przynajmniej do państw sąsiadujących.
 • Pakowanie i transport mebli i maszyn – a także wszystkich innych wielkogabarytowych elementów wyposażenia.
 • Transport przedmiotów niestandardowych – na przykład delikatnych i dużych instrumentów muzycznych, takich pianino lub fortepian.

Wszystkie powyższe usługi świadczy między innymi firma Auto-Transport, której siedziba znajduje się w Gdańsku.

Profesjonalny sprzęt

Podczas transportu najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo cennych przedmiotów, dlatego potrzebne będzie wyposażenie, umożliwiające nie ochronę nie tylko podczas przewozu, ale także załadunku. Dobre firmy transportowe nie oszczędzają na sprzęcie i zrobią wszystko, aby klient był w pełni zadowolony z usług.

Najważniejsze wyposażenie dobrej firmy przewozowej to:

 • pojazdy o zróżnicowanej wielkości i w doskonałym stanie technicznym;
 • lewary i podnośniki;
 • rolki transportowe;
 • wyciągarki z osprzętem;
 • wózki magazynowe, paletowe i widłowe;
 • systemy przenośnych podłóg.

Żeby transportowane przedmioty nie uległy uszkodzeniu podczas przewozu, konieczne jest również zabezpieczenie ich przy pomocy kartonów, styropianu, folii pęcherzykowej, folii stretch, a także koców przemysłowych – w zależności od tego, co dokładnie jest transportowane.

Odpowiedni pracownicy

Nie bez znaczenia pozostaje także zatrudnianie odpowiednich osób. Wszyscy pracownicy powinni być odpowiednio przeszkoleni w zakresie bezpiecznego załadunku, rozładunku oraz przewozu delikatnych artykułów. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma oczywiście sposób jazdy i dopasowanie tempa do jakości dróg. Czas realizacji jest ważny, jednak jeśli warunki na to nie pozwalają, lepiej zrezygnować z ekspresowego przewozu i nieco zwolnić, aby nie ryzykować uszkodzeniem towarów.

Opracowanie:
Gdańsk, Dywizjonu 303 13b lok. 20
tel. 58 346 61 87
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz