Materiał Partnera

Pływanie – piękne i zdrowe ciało

Pływanie – piękne i zdrowe ciało

Regularne wizyty na pływalni mogą zdziałać cuda. To pod wodą najlepiej poradzimy sobie z bólami kręgosłupa i cellulitem, a przy tym poprawimy kondycję.

Podwodne rozluźnienie

Odwiedzając kryty basen, nie zawsze musimy pływać. Jeżeli wolimy inny rodzaj aktywności w wodzie, również znajdziemy coś dla siebie. Dużą popularnością wśród kobiet cieszy się wodny aerobik. Ćwiczenia pod wodą wymagają więcej energii, są przyjemne i pomagają ujędrnić skórę. Dlatego regularnie odwiedzać pływalnię powinny zwłaszcza panie, chcące pozbyć się cellulitu. Zaletą ćwiczeń wykonywanych pod wodą jest odciążenie stawów. To dlatego tak często korzysta się dziś z wodnej terapii ruchowej. Właściwości wody, która daje poczucie lekkości, jednocześnie stawiając niewielki opór, sprawiają, że mogą w niej ćwiczyć także osoby cierpiące na różne bóle. Ciało pracuje intensywnie, ale płynnie. Pływanie to też obowiązkowa aktywność każdej osoby zmagającej się z problemami z kręgosłupem. Każdy styl pływacki dobrze wpływa na nasz kręgosłup. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli pracujemy przy biurku. W dzisiejszym świecie bóle pleców to dla większości ludzi codzienność. Regularne pływanie może przynieść ulgę. Pozwoli też skorygować niektóre wady postawy.

Woda zwalczy tłuszcz

Regularne odwiedzanie basenu to świetny sposób na poradzenie sobie ze zbędnymi kilogramami. Pływanie sprawia, że wiele mięśni pracuje jednocześnie, niezależnie od tego, na jaki styl pływacki się zdecydujemy, pływając w umiarkowanym tempie, spalamy nawet 500 kalorii na godzinę – to wartość energetyczna sporego obiadu! Trzeba jednak pamiętać, że pływanie to dla naszego organizmu trening z obciążeniem – dlatego nie warto od razu przesadzać z jego intensywnością, żeby nie przemęczać naszych mięśni.

Znajdź swoją pływalnię

Jeszcze kilka lat temu porządną pływalnię można było znaleźć tylko w dużym mieście. Na szczęście dziś, w związku z coraz większą popularnością sportów wodnych, baseny istnieją także w mniejszych miejscowościach i zwykle cieszą się dużą popularnością. Zbawienny wpływ pływania i innych wodnych aktywności na nasze zdrowie sprawił, że coraz więcej samorządów decyduje się na budowę krytych basenów. To daje możliwość czerpania radości z wodnych zajęć także tym osobom, które mieszkają z dala od dużego miasta. Pływalnia działa na przykład przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie. To, że basen jest w małej miejscowości, nie oznacza, że jego oferta odstaje od większych pływalni. Małe pływalnie bywają bardziej zadbane i lepiej wyposażone od wielkomiejskich molochów. Na pływalni w Jabłonnie można skorzystać z lekcji pływania oraz zapisać się na wodny aerobik. Warto spróbować, żeby poczuć się lepiej i zrzucić zbędne kilogramy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz