Artykuł sponsorowany

Płyty warstwowe – praktyczny i niezawodny materiał budowlany

Płyty warstwowe – praktyczny i niezawodny materiał budowlany

Dzięki płytom warstwowym szybko stworzymy dużą powierzchnię, dzięki czemu budowa obiektów takich jak na przykład hale przemysłowe czy sale gimnastyczne będzie przebiegać błyskawicznie. Płyty to użyteczny i wytrzymały materiał budowlany, który ma bardzo wiele praktycznych zastosowań. Kiedy używa się ich na budowie to nawet bardzo duże obiekty powstają w mgnieniu oka.

O płytach od podstaw

Płyty warstwowe inaczej nazywane są obornickimi. To lekki i jednocześnie wytrzymały materiał. Rdzeniem płyt jest warstwa styropianu. Największą zaletą płyt warstwowych jest to, że są one tworzywem bardzo ekonomicznym. Poza tym mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, dlatego są świetnym materiałem do budowy dużych, powstających w bardzo szybkim tempie obiektów. Stosowane są zarówno w konstrukcjach biurowców, jak i hal handlowo-przemysłowych. Ale nie tylko: Płyta obornicka ma mały ciężar, dobre właściwości wytrzymałościowe, wysoką jakość i bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, a przez to jest idealnym rozwiązaniem do budowy chłodni czy mroźni – mówią właściciele firmy Prometplast Bartosz Chorążyczewski, Michał Chorążyczewski s.c. Ich przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją płyt warstwowych. Te płyty to świetny materiał do pokrywania dachów.

Uniwersalne rozwiązanie

Dzięki swojej funkcjonalności płyty warstwowe są wykorzystywane do budowy wielu nowoczesnych budynków. Sprawdzają się zwłaszcza jako pokrycie dachów w dużych obiektach użytkowych. Chociaż płyta obornicka jest materiałem właściwie uniwersalnym to jednak, by ją bezpiecznie zamontować, trzeba spełnić pewne wymogi techniczne. Jakie?

  • W zależności od typu używanej płyty minimalne nachylenie połaci dachowej musi wynosić od 10 do 12 %.
  • Określono też maksymalne obciążenie wiatrem – zmienia się w zależności od temperatury wewnątrz budynku i rozpiętości płyt. Na przykład dla płyt warstwowych od grubości 100 mm i o rozpiętości przęseł 2,4 m wynosi ono 110 daN/m2.
  • Zwykłe obciążenie takiej samej płyty może wynosić maksymalnie 187 110 daN/m2.

Jak to się robi?

Płyty warstwowe montuje się przy pomocy specjalnych łączników. Jest to bardzo proste i intuicyjne, dlatego pokrycie płytami nawet dużej powierzchni idzie bardzo szybko i nie wymaga żadnych zaawansowanych umiejętności czy specjalnych narzędzi budowlanych. Dzięki temu, że płyty mają świetne właściwości termoizolacyjne, montując je nie musimy się martwić o to, czy na pewno nawet w dużej hali panować będzie odpowiednia temperatura. Budowa płyt umożliwia też wygodne montowanie świetlików, dzięki czemu możemy zapewnić lepszy dopływ światła dziennego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz