Materiał Partnera

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Pierwsza pomoc przedmedyczna

O tym, że wypadki chodzą po ludziach, nie trzeba przekonywać nikogo. Przykra sytuacja może zdarzyć się dosłownie wszędzie. W zakładzie pracy, w domu, czy na drodze. W przypadku odniesienia ran przez poszkodowanego lub utraty przytomności, kluczowe są pierwsze minuty. Przeprowadzenie pierwszej pomocy znacznie zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia. Aby przeprowadzić ją skutecznie, warto skorzystać z profesjonalnych szkoleń.

Udzielanie pierwszej pomocy

Wielu ludzi boi się udzielić pierwszej pomocy. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele, choć za najbardziej popularną uważa się brak wystarczającej wiedzy i odpowiedniego przeszkolenia. Rodzaj udzielanej pomocy oczywiście zależał będzie od konkretnej sytuacji. W momencie, którym dochodzi do zatrzymania akcji serca i oddechu, udziela się resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Podczas silnego krwawienia spowodowanego rozległymi ranami powinno się jak najszybciej zatamować krwotok. W przypadku poparzenia zaś, jak najszybciej trzeba schłodzić uszkodzoną tkankę. Kluczowe w kryzysowych sytuacjach jest powstrzymanie emocji oraz konsekwentne działanie. Wymaga to jednak usystematyzowanej wiedzy, którą zdobyć można na specjalistycznych szkoleniach. Ich organizacją i przeprowadzaniem zajmują się renomowane firmy.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma Safety Bhp I Ppoż, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym łatwy dostęp do wiedzy zarówno praktycznej, jak i teoretycznej w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy szkoleń mogą liczyć nie tylko na miłą atmosferę, ale przede wszystkim na szeroko zakrojone i profesjonalne doradztwo. Co jeszcze warto wiedzieć na temat pierwszej pomocy?

Działanie podczas wypadków

Warto zacząć przede wszystkim od tego, że nieudzielenie pierwszej pomocy, w sytuacji, w której można jej udzielić bez narażania siebie i innych na uszczerbek na zdrowiu, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 3 lat. Warto być przygotowanym, ponieważ sytuacje takie mogą zdarzyć się wszędzie. Szczególnie narażeni są pracownicy fizyczni, pracujący na wysokościach oraz operatorzy specjalistycznych maszyn. Wypadki zdarzają się również w przestrzeni domowej podczas wykonywania codziennych prac.

Nie należy zapominać również o tym, że należy również wezwać profesjonalną pomoc medyczną. W sytuacji, w której w otoczeniu znajdują się inni ludzie, warto wyznaczać zadania konkretnej osobie. Rzucenie prośby o pomoc w tłum niestety często nie przynosi żadnych rezultatów.

Opracowanie:
Luboń, Cmentarna 18
tel. 516 233 714
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz