Materiał Partnera

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych, czyli jak zachwycać blond fryzurą

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych, czyli jak zachwycać blond fryzurą

Jasne włosy rozświetlają cerę i odejmują nam lat, nic więc dziwnego, że wiele Pań decyduje się na rozjaśnianie swoich kosmyków. Blond fryzury, pasemka, a także najmodniejsze ostatnio koloryzacje typu sombre znaleźć możemy na głowach Pań w każdym wieku, dlatego podpowiadamy co robić, by przez długi czas cieszyć się pięknym kolorem i zdrowymi włosami.

Nie próbuj tego w domu!

Niezależnie czy planujesz rozjaśnienie całej długości włosa, czy jedynie jego części robienie tego w domu nie jest najrozsądniejszym pomysłem. Rozjaśnienie włosów to jeden z najtrudniejszych zabiegów fryzjerskich, więc podejmując się samodzielnego wykonania go w domu, ryzykujesz nie tylko nieciekawym efektem kolorystycznym, ale także spaleniem sobie włosów. A takich zniszczeń często nie da się już uratować.

Jeśli marzysz o blond czuprynie, udaj się do dobrego salonu fryzjerskiego, gdzie wprawiony fryzjer przy pomocy profesjonalnych kosmetyków przeprowadzi ten zabieg bezpiecznie i pozostawiając nasze włosy w nienagannej kondycji. Jeśli marzysz o chłodnym odcieniu, a jesteś posiadaczką ciemnych włosów, konieczne może się również okazać tonowanie koloru, aby pozbyć się ciepłych refleksów.

Piękne włosy to zdrowe włosy

Wiele z nas, marząc długich pasmach, unika wizyt u fryzjera i podcinania końców. To błąd, zwłaszcza w przypadku włosów rozjaśnianych, których końcówki są bardziej narażone na urazy. Rozdwojone końcówki będą się łamać, a zniszczenia piąć się w górę, w rezultacie dając wrażenie, jakby włosy przestały rosnąć. Warto więc regularnie odwiedzać fryzjera, który przy pomocy specjalnych nożyczek fryzjerskich dokona niezbędnego cięcia.

Rozjaśnione włosy są piękne jedynie wtedy, gdy są zdrowe, warto więc odwiedzić swój ulubiony salon nie tylko w celu niezbędnego podcięcia końców, ale także, aby zregenerować poddane zabiegom fryzjerskim włosy. Wiele salonów fryzjerskich, jak na przykład Salon Fryzjerski „Izabel” w Barcinie, oferuje szereg zabiegów regenerujących na włosy przy użyciu profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest keratynowe prostowanie włosów, niesłusznie kojarzone jedynie z wyprostowaniem naszych kosmyków. Keratyna to podstawowy budulec włosa, a zabieg ten przy użyciu wysokiej temperatury uzupełnia powstałe podczas innych zabiegów ubytki w naszych włosach, czyniąc je lśniącymi, sprężystymi, wygładzonymi, a przede wszystkim odżywionymi.

Odpowiednia pielęgnacja na co dzień

Wiele kobiet zmieniając kolor włosów na blond, wyrzuca wszystkie sprawdzone kosmetyki i zaopatruje się jedynie w takie, dedykowane dla ich nowego koloru. To częsty błąd, ponieważ zbyt duża ilość kosmetyków tonujących kolor może wysuszyć nasze włosy i pogorszyć ich kondycję.

Warto jednak wprowadzić do codziennej pielęgnacji pewne zmiany:

  • zmień szampony na łagodniejsze,
  • wprowadzać do pielęgnacji regularne stosowanie masek oraz odżywczych olejków,
  • pamiętaj o zabezpieczaniu końcówek.

Musisz jednak pamiętać, że każdy włos jest inny i najlepiej poprosić o profesjonalną poradę doświadczonego fryzjera, który oceni, czego potrzebują Twoje włosy do pięknego i zdrowego wyglądu.

Opracowanie:
Barcin, Polna 21
tel. 665 804 105
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz