Materiał Partnera

Pełne wsparcie i przygotowanie do trudnych rozwodowych spraw

Pełne wsparcie i przygotowanie do trudnych rozwodowych spraw

Rozpad związku małżeńskiego bardzo często oznacza wyjątkowo trudny czas w życiu małżonków. Bez względu na okoliczności, w jakich następuje rozwód sytuacja ta znacząco wpływa na życie każdego z małżonków. To nie tylko trudne momenty wynikające ze wzajemnej komunikacji, ale to także zachwianie pewnością siebie zamieszanych w to osób, konieczność poszukiwania nowej ścieżki i nowych rozwiązań, a nierzadko również konieczność poradzenia sobie z dalszym, wspólnym wychowaniem dzieci. Jak zaradzić tym trudnym do rozwiązania sytuacjom? Jak powrócić do codziennego życia po przeżyciach związanych z rozwodem?

 Profesjonalna „walka”

Przeżycia związane z rozwodem towarzyszyć mogą małżonkom przez bardzo długi czas - zarówno ten przed ostatecznym ogłoszeniem wyniku sędziego, jak i po ogłoszeniu rozpadu związku. Zazwyczaj jest to tym bardziej trudne, gdy w grę wchodzi również konieczność rozdziału obowiązków wychowawczych między małżeństwem w przypadku posiadania dzieci. Odpowiednie wsparcie specjalisty będzie w tym przypadku nieocenioną pomocą. Przygotowanie do rozpraw o uznaniu opieki nad dziećmi świadczy psycholog Janusz Strycharz. Właściwa pomoc pomoże w dobraniu odpowiednich argumentów, a przede wszystkim w racjonalnym rozumowaniu i trzeźwym myśleniu w czasie tych trudnych chwil. Dzięki temu cały proces może być dużo łatwiejszy zarówno dla byłych współmałżonków, jak i dla ich dzieci.

Powrót do życia

Wsparcie bliskich, choć bardzo cenne i potrzebne, czasami okazuje się niewystarczające, aby dana osoba po rozwodzie mogła stosunkowo szybko dojść do siebie. Często pomoc specjalisty okazuje się niezbędna. Dzięki zapewnieniu prawidłowej opieki możliwe jest ponowne osiągnięcie równowagi życiowej, a tym samym odzyskanie wcześniejszych sił witalnych i szansa na ponowne odnalezienie siebie w całej tej trudnej sytuacji. Praca z psychologiem pozwala na zachowanie spokoju w czasie trudnych chwil na sali rozwodowej, a także na późniejsze poradzenie sobie ze stratą i powrotem do normalnego życia. Psycholog z tak dużym doświadczeniem, jak Janusz Strycharz, może również uczestniczyć w mediacjach rozwodowych, w przypadku wystąpienia takiej potrzeby. Kompletne przygotowanie psychiczne, mentalne, a także taktyczne do prowadzonej sprawy rozwodowej, stanowić może duże zabezpieczenie małżonków przed konsekwencjami zarówno finansowymi, prawnymi, jak i psychologicznymi.

Opracowanie:
Łódź, al. Kościuszki 80/82 lok. 412
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz