Materiał Partnera

Papieros elektroniczny – moda na miarę XXI wieku

Papieros elektroniczny – moda na miarę XXI wieku

Moda na elektroniczne papierosy zatacza coraz szersze kręgi. Sięga po nie wiele osób, niektórzy dlatego, że dzięki nim łatwiej odzwyczaić się od palenia tradycyjnego, inni skuszeni zapachem i smakiem e-liquidów. Jest to wciąż nowość i wśród dyskusji nad ich wpływem na zdrowie nie brakuje mitów i opinii nie popartych żadnymi badaniami – i to opinii zarówno za, jak i przeciw ich używaniu. Ale niezaprzeczalnym faktem jest, że są dostępne, a branża e-papierosów w Polsce prężnie się rozwija oferując innowacyjne rozwiązania.

Zasada działania e-papierosów

E-papieros to zawansowane urządzenie elektroniczne, które umożliwia inhalację płynem zawierającym nikotynę. Jego najważniejsze elementy to: atomizer, który pełni funkcję pojemnika na e-liquid; zespołu grzewczego, który tworzy parę do inhalacji oraz bazy zasilającej, która umożliwia dostosowanie parametrów urządzenia, które są najbardziej optymalne dla użytkownika.

Zasadniczym elementem wykorzystywanym w papierosach elektronicznych jest liquid, płyn składający się z glikolu propylenowego, który jest alkoholem o lekko słodkim smaku i pozbawionym zapachu, oraz z gliceryny, także alkoholu, o oleistej konsystencji. Ponadto liquid zawiera nikotynę w różnym stężeniu. Dodatkowo do liquidu można dodawać różne substancje aromatyzujące, dostępne w sklepach z e-papierosami i akcesoriami do e-papierosów takich jak Cig4you, które wpływają na smak i zapach wydzielanej przez e-papieros pary. Trzeba jednak pamiętać, że e-papierosów nie pali się tak, jak tradycyjnych papierosów. Tak naprawdę nie powstaje tutaj dym, lecz mgiełka, która przypomina go wyglądem. Powstaje ona na skutek parowania glikolu i gliceryny. Podczas wdychania powietrza uruchomiony zostaje zespół grzewczy, który wprowadza cząsteczki liquidu do powietrza poprzez podgrzanie go do odpowiedniej temperatury, tworząc aerozol. Używając e-papierosa, wdycha się i wydycha właśnie ten aerozol. Papierosy elektroniczne nie wydzielają zapachu palącego się tytoniu, który towarzyszy papierosom tradycyjnym. Jeśli nie dodano żadnych substancji zapachowych taki papieros jest zupełnie bezwonny, ale zalecanym jest, aby stosować aromaty. Dzięki nim mgiełka może mieć różne zapachy i smaki począwszy od cytrusów, przez wanilię lub czekoladę, po gumę balonową i wiele, wiele innych, co czyni e-palenie czystą przyjemnością.

Korzyści wynikające z e-papierosów

E-papierosy nie wydzielają substancji smolistych, znacznie mniej pyłów zawieszonych, a także poziom rakotwórczych substancji pochodzących z nikotyny jest w powstającym w trakcie ich działania aerozolu znacznie niższy niż w dymie z tradycyjnych papierosów. Z tych względów korzystanie z papierosów elektronicznych, kupowanych w zaufanych i atestowanych sklepach z e-papierosami, jest korzystne dla osób, które chcą zrezygnować z palenia papierosów tradycyjnych. Zawartość substancji uzależniającej, czyli nikotyny można w liquidzie regulować za pomocą zmniejszania mocy płynu, co pozwala na stopniowe zmniejszanie jej ilości dostarczanej do organizmu.

Opracowanie:
Trzebnica, Daszyńskiego 20E
tel. 577 243 562
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz