Materiał Partnera

Pakowanie przed przeprowadzką - od czego zacząć i jak to zrobić?

Pakowanie przed przeprowadzką - od czego zacząć i jak to zrobić?

Przeprowadzka wymaga sporo poświęconego czasu oraz wielu przygotowań. Największą ilość czasu zabiera jednak pakowanie się i nie podlega to żadnym wątpliwościom. Jeśli zdecydujemy, że zrobimy to samodzielnie, bez pomocy firmy przeprowadzkowej, a większość osób tak właśnie robi - musimy jakoś to zorganizować. Tylko jak? Od czego najlepiej zacząć? Wiele osób zadaje sobie to pytanie.

Od czego zacząć?

Przeprowadzka jest najlepszą okazją na to, aby przejrzeć wszystkie rzeczy, które posiadamy w domu/mieszkaniu i zdecydować co jest nam potrzebne i z czego korzystamy, a co powinniśmy wyrzucić, sprzedać czy też oddać. Od tego właśnie powinniśmy zacząć. Jeśli mamy sporo czasu do przeprowadzki, ale nie chcemy zostawiać wszystkiego na ostatnią minutę, możemy powoli zacząć pakować do kartonów czy toreb te rzeczy, które wiemy, że do czasu przeprowadzki nie będą nam potrzebne. Możemy również zapisywać na kartonach co się w każdym z nich znajduje, aby wiedzieć i nie musieć potem wszystkie przeszukiwać w celu znalezienia jednej, drobnej rzeczy. Jeszcze przed przeprowadzką warto wcześniej rozmrozić lodówki oraz upewnić się, czy zmywarka oraz pralka zostały opróżnione z wody.

Organizacja

Podczas pakowania należy pamiętać o organizacji, która jest bardzo ważna. Jak zostało wyżej wspomniane, kartony można podpisywać aby wiedzieć, co się w nich znajduje. Warto również pamiętać o naklejeniu bądź napisaniu informacji dot. tego, jak obchodzić się z daną zawartością. Jeśli będzie tam sprzęt elektroniczny, szkło - należy po prostu uważać. Miękkie materiały, takie jak ubrania, ręczniki, poduszki czy nawet pościel, mogą służyć jako ochrona dla delikatnych przedmiotów, właśnie takich jak szkło. Jeśli tego nie zapiszemy, warto poinformować o tym osoby uczestniczące w naszej przeprowadzce, aby nie myślały że w kartonie znajdują się jedynie ręczniki czy tam ubrania. Jeśli nie zastosujemy naszych rzeczy, delikatne przedmioty możemy owinąć folią bąbelkową. W przypadku lustra, możemy wszystkie ostre krawędzie owinąć materiałem izolującym. Wtedy będziemy mieć pewność, że krawędzie się nie obtłuczą. Całość możemy zapakować w kartonie, wypełnionym papierem gazetowym. Pamiętajmy o umieszczeniu wszystkich przedmiotów takich jak śrubki itp w jednym miejscu. Wolne przestrzenie w kartonach pomiędzy delikatnymi przedmiotami możemy wypełnić czymś drobnym. W ten sposób zmniejszymy sposobność do przemieszczania się przedmiotów ale również wykorzystamy wolne miejsce. Mopy, miotły, stojaki, kijki - tego typu przedmioty możemy owinąć taśmą. Kiedy wszystko w odpowiedni sposób zostanie zapakowane powinniśmy umieścić w samochodzie. Oczywiście najlepszą opcją jest wypożyczenie busa, aby pomieścić te przedmioty. Możemy również zatrudnić do tego firmę, np. Błażej Jankowski Usługi Transportowe, która zajmuje się właśnie przeprowadzkami mieszkań. Wtedy będziemy mieć pewność, że wszystko zostanie za jednym razem bezpiecznie dowiezione.

Opracowanie:
Kazanice 81C
tel. 508 405 796
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz