Materiał Partnera

Outsourcingowe usługi transportu międzynarodowego – towary wrażliwe

Outsourcingowe usługi transportu międzynarodowego – towary wrażliwe

Obecnie bardzo ważnym standardem rynkowym, jest korzystanie przez klientów biznesowych z outsourcingowych usług transportu międzynarodowego wyspecjalizowanych firm. Warto wiedzieć, że obsługują one przedsiębiorstwa z różnych branż. Szczególnymi ładunkami eksportowanymi lub importowanymi, są jednak tak zwane towary wrażliwe, które należy przewozić w specjalnych naczepach z regulacją temperatury.

Zapotrzebowanie na usługi firm transportu międzynarodowego

Coraz więcej przedsiębiorstw produkcyjnych, czy dystrybucyjnych, w zasadzie ze wszystkich branż, chce otwierać się na zagraniczne rynki. Często podstawą ich działalności jest zaś współpraca z europejskimi partnerami, zapewniającymi odpowiednie eksportowane towary. Warto przy tym wiedzieć, że obecnie wiele firm, zamiast zakupu własnych flot transportowych, korzysta z innowacyjnych outsourcingowych usług przewozu towaru, profesjonalnych firm. Przykładem podmiotów, które świadczą tego typu doraźną bądź stałą obsługę, jest przedsiębiorstwo Danio-Trans. Wyróżnia się ono nie tylko posiadaniem nowoczesnego sprzętu, który pozwala na przewóz towarów wrażliwych, również w specjalnych naczepach z chłodniami, ale także nowoczesnymi procesami logistycznymi. W przypadku przewozu odpadów gumowych, tworzyw sztucznych, bądź innych produktów, dla których należy zapewnić odpowiedni poziom ciepła/zima, ważne jest to, aby był on błyskawiczny. Dzięki korzystaniu z innowacyjnego oprogramowania śledzącego pojazdy i kontrolującego trasy, spedytorzy firm, takich, jak Dano-Trans, są w stanie znacznie zoptymalizować czas dostaw, co generuje również duże oszczędności finansowe.

Transport międzynarodowy towarów wrażliwych

W przypadku transportu towarów wrażliwych, czyli np. surowców wtórnych metalowych, odpadów z tworzyw sztucznych, aluminium nieobrobionego plastycznie, prętów walcowanych na gorąco, czy też żelazostopów, ważna jest nie tylko stała kontrola przewozu w czasie rzeczywistym, co jest zalecane przez Urzędy Celno-skarbowe, ale także zastosowanie odpowiednich naczep, z nowoczesnymi chłodniami. Najlepsze z nich pozwalają na transportowanie ładunków na paletach – np. chłodnia ośmio i dziesięciopalatowa – kalibrując dla nich odpowiedni mikroklimat oraz temperaturę. Najczęściej mowa o zakresie ciepła-zimna, na poziomie od minus 20 stopni Celsjusza do 30 stopni Celsjusza na plusie. Dzięki takiej technologii wiele towarów może być nie tylko bezpiecznie transportowanych, ale także ich stan techniczny, nie ulega podczas przejazdu pogorszeniu.

Cenna wskazówka! Firmy podejmujące współpracę z przedsiębiorstwami świadczącymi usługi transportu międzynarodowego, powinny weryfikować to, czy ich partnerzy posiadają wysokie – wyrażone w EUR – ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przewoźnika OCP.

Opracowanie:
Pabianice, gen. Kazimierza Pułaskiego 17 lok. 6
tel. 600 132 206
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz