Artykuł sponsorowany

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – pomoc dla niepełnosprawnych intelektualnie

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – pomoc dla niepełnosprawnych intelektualnie

Osoby cierpiące na niepełnosprawność intelektualną wymagają specjalistycznej opieki, niezależnie od wieku. Mogą ją uzyskać w placówkach takich jak Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który znajduje się w Tychach i działa nieustannie od prawie 30 lat! Kto może skorzystać z takiej pomocy? Dowiedz się!

Do kogo jest skierowana oferta specjalistycznego ośrodka?

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskie Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych intelektualnie w wieku od 3 do 25 lat.

Zarówno dzieci, jak i dorośli wymagają specjalistycznej pomocy, a w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym każdy ją uzyska. Celem tej działalności jest podnoszenie świadomości dotyczącej życia z niesprawnością.

Co oferują specjalistyczne placówki?

Niepełnosprawność intelektualna sprawia, że funkcjonowanie w społeczeństwie jest znacznie trudniejsze. Dlatego właśnie opisywany ośrodek organizuje zajęcia edukacyjno-terapeutyczne dla różnych grup wiekowych. Są one prowadzone przez wykwalifikowanych wychowawców o innych specjalizacjach. Podopieczni tego miejsca mają możliwość także realizacji obowiązku szkolnego. Jak dodaje specjalista z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego:

Odbywają się u nas także zajęcia rehabilitacyjne, których celem jest zwiększenie sprawności manualnej, fizycznej, jak i intelektualnej naszych podopiecznych. Organizujemy również lekcje rewalidacyjno-wychowawcze, jak i zabiegi fizykalne. Co więcej, nasz ośrodek zapewnia stałą opiekę medyczną neurologa, pediatry, pielęgniarek, psychologów i wielu innych specjalistów.

Warto dodać, że podopieczni mają możliwość korzystania również m.in. z dogoterapii, wycieczek, imprez okolicznościowych, zajęć muzykoterapii, logopedycznych, z tyflopedagogiem, surdopedagogiem, czy parateatralnych. Mają także zapewnione bezpłatne wyżywienie, jak i dowóz i odwożenie do miejsca zamieszkania.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz