Materiał Partnera

Organizacja ślubu w pigułce

Organizacja ślubu w pigułce
Przygotowania do ślubu są bez wątpienia ekscytujące, a zarazem stresujące. Szykując się do tego wielkiego dnia, trzeba pamiętać o wielu rzeczach. W pierwszej kolejności są to formalności, które trzeba wypełnić. Pamiętać także trzeba o muzyce na wesele, sali weselnej, obrączkach, wyborze świadków, powiadomieniu rodziców, wyborze sukni, fotografa, o dopasowaniu makijażu… ale po kolei.

Od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek przygotowań do ślubu, warto poczekać na zaręczyny. Gdy te już nastąpią, czas zabrać się do roboty. Niestety, aktualnie, aby mieć całkowitą dowolność wyboru sal weselnych, w odpowiadających terminach, trzeba zacząć poszukiwania już dwa, a czasem nawet trzy lata wcześniej. Jednak zanim to nastąpi, warto określić budżet, jaki planowo może zostać przeznaczony na tę uroczystość. Pomoże to w ustaleniu liczby osób zaproszonych, a co za tym idzie- listy gości weselnych. Warto także pamiętać o osobach, które mogą się pojawić na samej ceremonii ślubnej (mogą to być sąsiedzi, dalsi znajomi itp.). Odpowiednio wcześniej przygotowana, szczegółowa lista gości jest niezbędna, aby nie pominąć żadnej osoby, której pominąć nie planowaliśmy. W trakcie tworzenia listy można już odwiedzić ewentualne miejsca, w których mogłoby się odbyć samo wesele. Tam, poza stroną wizualną, warto zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak menu. Niektóre hotele zapewniają alkohol na wesele. Istotną informacją może być także dostępność miejsc noclegowych dla gości i samej pary młodej. Nie można zapominać również o muzyce na wesele. Od preferencji pary młodej zależy, czy wybiorą dj-a, czy zespół weselny. Planując wydatki, nie można zapomnieć także o fotografie, bądź filmowcu, dzięki którym będzie można regularnie wracać do tego pięknego dnia.

Ceremonia ślubna

Oczywiście, wesele się nie odbędzie, jeśli nie odbędzie się ceremonia ślubna. Niezależnie od tego, czy ślub odbędzie się w kościele, czy w urzędzie stanu cywilnego, należy wypełnić kilka formalności. Wcześniej trzeba przygotować między innymi metryki chrztu, zaświadczenie o bierzmowaniu, potwierdzenie odbycia nauk przedmałżeńskich i spotkań w poradni rodzinnej oraz zaświadczenie o odbytej spowiedzi.  Gdy przejdziemy biurokratyczną (najnudniejszą) część przygotowań, możemy zająć się bardziej ekscytującymi zagadnieniami. Jednym z takich zagadnień jest oprawa muzyczna ślubu. Planując oprawę muzyczną, możemy skorzystać z usług zespołu muzycznego, takiego jak First Day, który może także towarzyszyć parze młodej już przed ślubem, w domu, a także po- podczas składania życzeń. Możemy także zostać przy klasycznej formie zaślubin, którym przygrywać będzie organista.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz