Materiał Partnera

Organizacja przewozów pracowniczych. O czym warto pamiętać?

Organizacja przewozów pracowniczych. O czym warto pamiętać?

Dobry pracodawca to taki, który dba o komfort swoich pracowników także wtedy, kiedy są oni w drodze na szkolenie czy imprezę integracyjną. Dlatego też tak ważne jest umiejętne organizowanie przewozów dla personelu. Aby odbył się on sprawnie, warto skorzystać z usług oferowanych przez profesjonalistów. Specjaliści zajmujący się transportem pracowników potrafią zadbać o ich należytą organizację i logistykę.

Przewozy pracownicze – dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?

Niekiedy zdarza się, że pracownicy muszą odbyć dłuższą służbową podróż. Bywa tak w przypadku wyjazdów na różnego rodzaju szkolenia, kursy, spotkania branżowe czy integracje.

Obowiązkiem pracodawcy jest zadbanie o to, żeby personel bezpiecznie i wygodnie dotarł na miejsce. Niektórzy decydują się na to, aby załoga docierała we wskazane miejsce własnymi samochodami – przy czym koszt paliwa jest zawsze zwracany pracownikom. Jednak rozwiązania to nie jest wygodne, a tym bardziej ekonomiczne. O wiele korzystniej jest skorzystać z możliwości przewozów pracowniczych, jakie oferują firmy transportowe. Doceni to na pewno też personel, który nie będzie zmęczony godzinami spędzonymi za kółkiem.

O zorganizowaniu przewozu pracowniczego warto pomyśleć odpowiednio wcześniej przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu będzie można wybrać nowoczesny, komfortowy autokar, który zostanie poprowadzony przez doświadczonego kierowcę” - zapewnia specjalista z firmy Kazek Przewozy Autokarowe.

 Jak zorganizować przewóz pracowniczy?

Jeżeli pracodawca ma zamiar zorganizować przewóz pracowniczy, musi pamiętać o tym, aby skontaktować się z godną zaufania firmą. Musi zweryfikować, czy autokary zmieszczą wszystkich członków załogi i sprawnie dowiozą ich na miejsce.

W zależności od tego, jak długa ma być trasa, trzeba wybrać odpowiednio przystosowane autokary. Jeżeli punkt docelowy jest położony na drugim końcu Polski, warto pomyśleć o pojazdach z rozkładanymi fotelami. Autokary muszą być także schludne oraz kompleksowo wyposażone. Ogromne znacznie ma też to, czy mają ważne przeglądy oraz czy są całkowicie sprawne pod względem technicznym. Liczą się również umiejętności kierowcy, który bezpiecznie dowiezie pasażerów na miejsce.

Trzeba pamiętać o tym, że regularna współpraca z firmą przewozową wiąże się często ze specjalną ofertą oraz atrakcyjnymi rabatami. W kieszeni organizatora wyjazdu zostaje więcej środków, które może on przeznaczyć na dodatkowe atrakcje dla personelu lub udogodnienia podczas podróży. Ponadto wspólna jazda pracowników autokarem może być doskonałym wstępem do imprezy integracyjnej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz