Materiał Partnera

Opony letnie – jakie wybrać? Poradnik

Opony letnie – jakie wybrać? Poradnik

Wybór opon na lato to poważna decyzja. W końcu to właśnie one są jedynym elementem naszego auta, który ma bezpośredni kontakt z nawierzchnią. To dlatego od opon zależy bezpieczeństwo nasze i naszych pasażerów. Jakie opony powinniśmy wybrać? Czy zdecydować się na opony nowe, czy używane? Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

Opony na lato

Kiedy na dworze robi się coraz cieplej, a śnieg i mrozy odchodzą w zapomnienie, większość kierowców wymienia opony w swoim samochodzie na te, które są przeznaczone na cieplejszy sezon. Jednak niewielu kierowców zastanawia się nad tym, jak bardzo ważnym elementem naszego samochodu są opony. W końcu tylko one mają bezpośredni kontakt z nawierzchnią. Jeśli nie zapewnią nam odpowiedniej przyczepności, to będziemy stanowić zagrożenie dla siebie i innych kierowców. Wielu kierowców lekceważy opony letnie, uznając, że przeznaczone są one na miesiące, w których na drogach i tak panują całkiem dobre warunki. Chociaż latem rzeczywiście drogi są znacznie czystsze, to przecież nasza aura potrafi być bardzo kapryśna – burze, grad, silne opady deszczu – to wszystko może spowodować, że warunki na drodze będą naprawdę trudne. Lepiej, żeby nasze opony były na nie gotowe. Duży wybór opon oferuje firma Romgum Hanna Maćkowiak.

Nowe czy używane?

Kiedy zmuszeni jesteśmy kupić opony do swojego samochodu, zwykle zastanawiamy się, czy wybrać ogumienie nowe, czy używane? Opony używane są zwykle znacznie tańsze – i to właśnie niska cena przemawia na ich korzyść. Poza tym, nie mają one wielu plusów – takie opony mogą być już mocno zużyte i z pewnością nie posłużą nam tak dobrze jak nowe. Chociaż trzeba przyznać, że i wśród ofert sprzedaży opon z drugiej ręki, można znaleźć takie, w które warto będzie zainwestować – ważne jest, by zwrócić uwagę na datę produkcji opon. Jeśli mają one mniej niż 5 lat, warto je kupić. W przeciwnym wypadku, lepiej takich opon unikać. Powinniśmy też sprawdzić głębokość bieżnika – przepisy dopuszczają minimalną głębokość na 1,6 mm, to jednak bardzo niewiele. Jeśli chcemy mieć naprawdę dobrą przyczepność, wybierzmy opony z bieżnikiem o głębokości co najmniej 3 mm. Kupując nowe opony, musimy zdecydować, jaką klasę ogumienia wybieramy – ekonomiczną, średnią, czy premium. Klasa ekonomiczna sprawdzi się u kierowców, którzy niewiele jeżdżą i poruszają się głównie po mieście. Jeśli nasz samochód jest większy i dysponuje dużą mocą silnika, lepiej wybierzmy opony z wyższej półki – zwłaszcza, kiedy uprawiamy dynamiczny styl jazdy.

Opracowanie:
Poznań, Korczyńska 5
tel. 61 879 37 54
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz