Materiał Partnera

Operacja zaćmy – jak i kiedy przeprowadza się ten zabieg?

Operacja zaćmy – jak i kiedy przeprowadza się ten zabieg?

Postępujące zmętnienie soczewki to spory problem, który skutecznie uniemożliwia widzenie. W związku z tym nie wolno bagatelizować pierwszych objawów wskazujących na pojawienie się zaćmy – warto przebadać się w dobrym gabinecie okulistycznym, który w razie wykrycia problemu jest w stanie zaproponować m.in. skuteczną operację. Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne i jak dokładnie wygląda tego typu zabieg?

Wiele typów zaćmy

Przed przystąpieniem do przeprowadzenia zabiegu usunięcia zaćmy, konieczne jest jej właściwe zdiagnozowanie. Występuje ona bowiem w kilku wariantach, spośród których wyróżnić można przede wszystkim zaćmę jądrową. Schorzenie w tym wypadku charakteryzuje się stosunkowo powolnym postępowaniem, a problemy ze wzrokiem objawiają się gorszym widzeniem w dal. Jeżeli natomiast pacjent skarży się np. na oślepianie przez światła samochodów w nocy czy dwojenie, prawdopodobne jest pojawienie się zaćmy korowej.

Schorzenie to dotyka również pacjentów młodych – wśród nich najczęściej diagnozowana jest z kolei zaćma podtorebkowa tylna. W każdym przypadku warto zlecić wykonanie niezbędnych badań specjalistom, takim jak np. gabinet okulistyczny Posso Sp. z o.o., w którym można również zrealizować profesjonalną operację usunięcia zaćmy. Na czym dokładnie polega taki zabieg i czy jest on w pełni bezpiecznym oraz skutecznym rozwiązaniem problemu?

Operacja zaćmy

Wielu pacjentów decydujących się na przeprowadzenie operacji zaćmy obawia się pojawienia się sporego bólu towarzyszącego tego typu zabiegowi. Jak się jednak okazuje, specjalistyczne kliniki okulistyczne podają zarówno przed, jak i w trakcie operacji specjalne krople oraz leki, które skutecznie minimalizują dyskomfort, a cały pobyt w placówce ogranicza się zaledwie do kilku godzin. Operacja zaćmy przeprowadzana jest najczęściej techniką fakoemulsyfikacji. Dzięki niej możliwe jest skuteczne usunięcie w sposób chirurgiczny zmętniałej soczewki.

Jest ona zastępowana sztuczną soczewką wewnątrzgałkową, która rozwijając się, daje możliwość przywrócenia wzroku. Zabieg ten wykonywany w odpowiednich warunkach przez wykwalifikowanych lekarzy jest w pełni bezpieczny, o czym świadczy ilość przeprowadzanych operacji tego typu. Warto zdecydować się na jego przeprowadzenie w renomowanej placówce – proponują one kompleksową opiekę nad pacjentem, która obejmuje nie tylko realizację samej operacji zaćmy, ale też dopasowanie i kalkulację soczewki wewnątrzgałkowej, znieczulenie operacyjne czy bezpłatne wizyty kontrolne po zabiegu. Dzięki temu zaćma może być skutecznie wyeliminowana, a powrót do pełnego widzenia możliwy w bardzo krótkim czasie.

Opracowanie:
Warszawa, Nowogrodzka 31
tel. 22 123 55 50
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz