Materiał Partnera

Opakowania z tworzyw sztucznych i ich (nie)typowe zastosowanie

Opakowania z tworzyw sztucznych i ich (nie)typowe zastosowanie

Każdego dnia, w wielu sytuacjach spotykamy się z różnego rodzaju opakowaniami produkowanymi z  rozmaitych tworzyw. Chodzi tu głównie o branżę spożywczą, farmaceutyczną, gastronomiczną, a także przemysłową. Miłośnicy ogrodnictwa i rolnicy stosują je podczas sadzenia roślin, a cukiernicy umieszczają w nich słodkie pyszności. Jaka jest specyfika takich opakowań? W jakich sytuacjach okazują się przydatne? Czym są palety rozsadowe?

Rolniczo-ogrodnicze wykorzystanie

Mając na myśli opakowania pewnie każdemu z nas przed oczami najpierw pojawia się pojemnik na żywność, w którym kupujemy na wynos jedzenie z lokali gastronomicznych. Owszem, to jedne z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych opakowań, oprócz tych na kawę czy inne napoje. Specyficzne i nietypowe formy opakowań wykorzystywane są w branży rolniczej i ogrodnictwie. Chodzi tu przede wszystkim o palety rozsadowe, wysiewne, które przypominają wiele połączonych ze sobą doniczek, o różnym kształcie, wielkości, głębokości i ilości komór. Jak mówią specjaliści z hurtowni Anma, produkujący tego typu pojemniki, ich cechą charakterystyczną jest wytrzymałość na uszkodzenia, dzięki czemu również zabezpieczają sadzonki podczas transportu oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych, takich jak woda czy promieniowanie UV, co zapewnia możliwość stosowania ich przez kilka sezonów. Walory techniczne w tym przypadku idą w parze z praktycznością. Palety rozsadowe i wysiewne gwarantują roślinom dużą powierzchnię wzrostu. Już w pierwszym etapie kiełkowania rosną samodzielnie. Ogranicza to płatanie się ich korzonków, co ułatwia późniejsze pikowanie sadzonek. Ta forma początkowego wzrostu sprawia, że korzenie i łodyżki stają się silne i mocne. Do ich zalet zaliczyć także szerokie zastosowanie. W paletach rozsadzane są warzywa, takie jak seler, pietruszka, pomidory czy brokuły, a także rośliny ozdobne i zioła.

Wnętrze bombonierki

Branża spożywcza to jedna z tych dziedzin, które najszerzej wykorzystują różnego rodzaju opakowania z tworzyw sztucznych. Przeważnie nie zwracamy na nie uwagi, a towarzyszą nam podczas codziennych czynności, jaką jest np. picie kawy. Zazwyczaj w jej towarzystwie pojawiają się słodkie pyszności. Hurtownia Anma zajmuje się produkcją wysokiej jakości wkładów do bombonierek z różnokształtnymi otworami czy opakowania na ciastka lub czekoladki. W tym celu stosuje się metodę próżniowego formowania z folii typu PET, PP, PVC, PS. Dodatkowo w branży spożywczej zastosowanie znajdują opakowania termozgrzewalne, czyli zamykane na gorąco, które wykonuje się z folii kompozytowych. Pakuje się w nie sery i wędliny czy mięso.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz