Materiał Partnera

Opakowania „szyte na miarę”

Opakowania „szyte na miarę”

Opakowania to produkty wykorzystywane w zasadzie w każdym gospodarstwie domowym i firmie, bez względu na branżę. Od lat najchętniej kupowanymi produktami opakowaniowymi pozostają klasyczne opakowania kartonowe i foliowe, ale rynek ma coraz więcej do zaoferowania w tym temacie. W ofercie sklepów znajdują się również m.in. różnego rodzaju produkty wspomagające proces pakowania.

Sklepy z opakowaniami

Szeroką gamę opakowań wszelkiego rodzaju można obecnie zakupić w sieci, m.in. w sklepie internetowym Zapakujemy.pl. Poza klasycznymi opakowaniami kartonowymi i foliowymi, cenionymi za swoją funkcjonalność, dużą popularnością cieszy się folia stretch. Pozwala ona na dokładne ustabilizowanie i zabezpieczenie transportowanych przedmiotów. Towar można uchronić przed wstrząsami i ewentualnymi uszkodzeniami również za pomocą folii bąbelkowej. W przypadku mniejszych rzeczy ciekawą alternatywę stanowią koperty bąbelkowe, które pełnią podobną funkcję, ale są mniejsze rozmiarowo. Większe przestrzenie w paczce możemy wypełnić też makulaturą lub, co jest znacznie lepszym rozwiązaniem, specjalnymi woreczkami z powietrzem.

Tuby tekturowe

Do pakowania większych arkuszy dokumentów czy rysunków doskonale nadają się tuby tekturowe sprzedawane w wielu rozmiarach do wyboru. Stanowią one doskonałą ochronę przed zgnieceniem czy przypadkowym uszkodzeniem. Zawsze sprawdzonym rozwiązaniem jest także uniwersalny papier pakowy, który nadaje się także do pakowania prezentów.  Jednak oferta wcale nie kończy się na samych opakowaniach. Obecnie klienci skorzystać mogą również z różnego rodzaju produktów wspomagających pakowanie i transport towarów. Do tej grupy zaliczają się m.in. taśmy klejące oraz zabezpieczenia do paczek, takie jak np. formatki z pianki poliuretanowej.

Wypełnienie z pianki z wycięciem na przedmiot

Specjalne profile wykonane z pianki PE służą do skutecznego zabezpieczenia krawędzi produktów i innych wrażliwych na uszkodzenia powierzchni. Dzięki swojej elastyczności i wytrzymałości stanowią one zabezpieczenia transportowanego towaru przed uszkodzeniem mechanicznym. Stosowane są często do zabezpieczenia mebli, sprzętu RTV i AGD, akcesoriów sanitarnych i wielu innych elementów, które potrzebują szczególnej ochrony. Kształtki z pianki poliuretanowej dobrze radzą sobie z przedmiotami bardzo delikatnymi. Co ciekawe, czasami znajdują one jeszcze jedno zastosowanie – sprawdzają się bowiem również jako uszczelnienie niewielkich rozmiarowo otworów lub jako odbojniki, a więc ochraniacze przy elementach ruchomych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz