Materiał Partnera

Okulary dla zdrowia, ale i dla niepowtarzalnego stylu

Okulary dla zdrowia, ale i dla niepowtarzalnego stylu

Wady wzroku to chyba jedyne schorzenia, które można wykorzystać do celów wizerunkowych. Każdy z nas doskonale zna stereotypy nauczycielek matematyki z okularami, bądź profesorów uczelni, czy wysoko postawionych prezesów dużych korporacji. Wybierając okulary, należy skupić się głównie na celu korekcyjnym i medycznym, a także funkcjonalnym – okulary muszą być wygodne – ale nie można zapominać też o wyglądzie.

Czym wyróżnia się dobry salon optyczny?

W przypadku wad wzroku należy udać się nie tylko do gabinetu okulistycznego, ale również do salonu optycznego. Osoby, które uważają, że ich wzrok jest w pełni sprawny, powinny zgłosić się do optometrysty, który bez problemu oceni czy występują u nich wady wzroku – w tym celu wykorzysta nowoczesne komputerowe badanie. Najlepsze salony optyczne takie jak Optikal Aldona Kałużna z Praszka, to nie tylko profesjonalni optycy, którzy są w stanie określić schorzenia. Takie salony posiadają w swojej ofercie szeroki zakres produktów związanych z optyką, a także możliwość naprawy sprzętu okulistycznego. Podstawową usługą jest jednak pomoc w doborze odpowiednich szkieł lub soczewek kontaktowych, pod określony rodzaj schorzenia np. astygmatyzm, dalekowzroczność, czy krótkowzroczność – najlepszy salon optyczny dokona odpowiedniego wyboru wedle wskazań gabinetu okulistycznego. Coraz częściej osobami, które proszą o konsultacje związane z optyką są osoby w wieku 40-60 lat, które wcześniej nie miały stwierdzonych żadnych schorzeń i chorób oczu. To one wymagają specjalnego potraktowania, ponieważ ich przypadłość związana jest z przemianami organizmu w związku z wiekiem. Najlepsi optycy polecą im tak zwane okulary progresywne, które pozwalają patrzeć w dal, są stosowane do bliży i umożliwiają komfortowe widzenie na odległości pośrednie (na przykład do czytania). Dzięki temu osoba nie wymaga wykorzystania dwóch par okularów jednoogniskowych, a używa jednej uniwersalnej ich wersji.

Oprawki mają znaczenie

Salony optycznie nie tylko związane są z medycyną i okulistyką. Są to pewnego rodzaju pracownie wizerunkowe, których zadaniem jest odpowiednie dopasowanie modelu okularów i oprawek do kształtu twarzy, ich rysów, a także odcienia skóry. Osoby, które nie są w stanie przyzwyczaić się do okularów bądź są one dla nich po prostu niewygodne, bez problemu znajdą odpowiednie soczewki kontaktowe. Osoby zdecydowane na wykorzystanie klasycznych okularów powinny wiedzieć kilka rzeczy na temat oprawek do okularów. Dla twarzy kwadratowej najlepiej wybierać okulary z oprawkami lekko zaokrąglonymi. Twarz okrągła charakteryzuje się tym, że najlepiej wygląda w oprawkach o prostokątnym kształcie z szerokimi zausznikami. Przy twarzy trójkątnej wybierz oprawki zaokrąglone ku górze. W przypadku twarzy owalnej dowolność wyboru jest bardzo duża, warto jednak pamiętać o dostosowaniu kolory oprawek do koloru oczu, barwy skóry, czy podatności na zaczerwienienia. Jeśli ubierasz się w jakimś odpowiednim stylu bądź pełnisz jakąś funkcję w pracy i chcesz podkreślić swój charakter, zgłoś się do najlepszych optyków w zakładach optycznych.

Opracowanie:
Praszka, pl. Grunwaldzki 10
tel. 34 359 19 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz