Materiał Partnera

Okna drewniane, aluminiowe czy plastikowe?

Okna drewniane, aluminiowe czy plastikowe?

Urządzając dom lub mieszkanie, dużą wagę przywiązujemy do aranżacji wnętrza, koloru ścian i mebli. Niestety, często po macoszemu traktujemy wybór okien, które mają ogromny wpływ nie tylko na funkcjonalność wnętrza, ale także jego wygląd. Zastanawiasz się, jakie okna wybrać? Czy lepiej postawić na tradycyjne drewniane ramy, czy może nowoczesne okna aluminiowe?

Współcześnie produkowane okna wyróżniają się zwykle bardzo dobrymi parametrami cieplnymi i funkcjami, które zapewniają ich wygodną obsługę. Do wyboru są okna drewniane, aluminiowe oraz plastikowe. Decydując się na zakup profili wykonanych z konkretnego tworzywa, pamiętajmy, że istotny jest nie tylko efekt estetyczny, ale także właściwości danego materiału. W jakie profile najlepiej zainwestować? Podpowiadamy.

Tradycyjne okna drewniane

Eleganckie i naturalne – pięknie prezentują się w każdym wnętrzu, zwłaszcza w tym urządzonym w klasycznym lub rustykalnym stylu. Wykonywane są z drewna klejonego, które minimalizuje ryzyko odkształcania się. Należy jednak pamiętać, że okna drewniane powinny być systematyczne czyszczone oraz konserwowane co kilka lat.

Wytrzymałe okna z PCV

Plastikowe okna cieszą się obecnie ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego – kuszą przystępną ceną oraz bogatym wyborem kolorów i rozmiarów. Profile z PCV mogą doskonale imitować także drewno – są więc dobrą alternatywą dla osób, które marzą o drewnianych ramach, ale szukają tańszego rozwiązania. Okna tego typu są wytrzymałe, trwałe i przede wszystkim – szczelne.

Nowoczesne okna z aluminium

To rozwiązanie, po które sięgamy coraz częściej. Największym atutem okien aluminiowych jest wyjątkowa trwałość oraz fakt, że ramy nie wymagają konserwacji. Co więcej, mogą być pomalowane na dowolny kolor, a powierzchnia profili może być matowa, metalizowana, błyszcząca lub imitować rysunek drewna. Szukasz wysokiej jakości okien do swojego domu lub mieszkania? Postaw na miejsce, które cieszy się zaufaniem klientów i oferuje bogaty wybór profili okiennych, jak firma DWD w Częstochowie, w województwie śląskim.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj ram okiennych się zdecydujesz, pamiętaj, że niezwykle istotny jest także montaż okien. Tylko on gwarantuje, że wszystkie parametry produktu będą zachowane, gdyż niepoprawne osadzenie okien może spowodować, że stracą one właściwości gwarantowane przez producenta. Jeśli szukasz ram okiennych najwyższej klasy, skontaktuj się z firmą, która wyróżnia się dużym doświadczeniem w branży i chętnie służy fachową poradą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz