Artykuł sponsorowany

Oklejanie jako sposób zabezpieczenia samochodu

Oklejanie jako sposób zabezpieczenia samochodu

Oklejanie auta ma wiele zalet. Przeważnie jest używane w celach wizualnych. Naklejki mogą odmłodzić lub uatrakcyjnić wygląd. Stanowią także doskonałą formę reklamy. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że folia może być także dodatkową warstwą ochronną. Tutaj przeczytasz, jak zwiększa się odporność karoserii z naniesioną folią na różnego rodzaju uszkodzenia.

Sposoby oklejania samochodów

Każdy właściciel samochodu zna obawę związaną z porysowaniem auta na parkingu, zniszczeniem przez wichurę lub odpryskami na drodze kiepskiej jakości. Lakier nie jest na tyle wytrzymały, by poradzić sobie z mocniejszymi obrażeniami mechanicznymi. Niedrogim i skutecznym sposobem na zabezpieczenie karoserii jest użycie specjalnej folii. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać folię, która zmieni wygląd auta lub folię tworzącą niewidoczną powłokę. 

Pracownik z firmy Megaoklejanie w Warszawie mówi: Pierwszy przykład to doskonały sposób na zmianę wyglądu. Nie musi to być naklejka z wybranym motywem. Można stworzyć kompozycję, która sprawi, że samochód będzie wyglądał, jakby był pomalowany na inny kolor.

Nałożenie folii bezbarwnej

Zabezpieczenie bez zmiany wyglądu samochodu możliwe jest za pomocą folii poliuretanowej (PPF).  Jest ona na tyle cienka, że nie wpływa na wygląd zewnętrzny auta. Ochrania przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zanieczyszczeniami organicznymi czy solą, którą w zimę posypuje się jezdnie. Dużą zaletą folii PPF jest to, że posiada zdolność do samoregeneracji. Powstałe zarysowania zanikają pod wpływem ciepła. Okleić można elementy, które są najbardziej podatne na zniszczenia lub cały pojazd. Folia powinna być zakładana w profesjonalnym zakładzie, ponieważ jest to skomplikowany proces. Natomiast samodzielnie można ją usunąć bez ryzyka uszkodzenia lakieru.

Opłacalność zakupu

Wiadomo, że im nowszy i droższy samochód, tym bardziej trzeba o niego dbać. Dlatego opłacalność nałożenia folii jest największa w nowych samochodach. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę koszty lakierowania, to nałożenie folii wcale nie jest takie kosztowne. O lakier dbamy za pomocą różnego rodzaju środków do pielęgnacji, lecz niektóre chemiczne roztwory, szczotki czy myjnie automatyczne mogą przyspieszyć proces matowienia. W przypadku nałożenia folii na samochód chronimy lakier także przed niewielkimi rysami. Bez ochrony lakieru folią rysy powstałe w trakcie codziennej eksploatacji bezpośrednio na lakierze zmuszają nas do wykonania polerowania, a w przypadku poliuretanowej folii ochronnej najwyższej klasy zarysowania można usunąć za pomocą ciepłej wody.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz