Materiał Partnera

Ogrodzenie – nie tylko bezpieczeństwo

Ogrodzenie – nie tylko bezpieczeństwo

Budowa domu to proces, który angażuje praktycznie całą naszą uwagę, czas i środki finansowe. Dlatego też bardzo często kwestie związane z ogrodzeniem naszej posesji schodzą na dalszy plan. Jednak warto zadbać również o ten element naszej budowy, dzięki czemu zarówno dom, jak i jego najbliższe otoczenie będzie tworzyło spójną całość.

Wybór, który warto przemyśleć

Ogrodzenie to inwestycja na długie lata, dlatego należy ją dobrze przeanalizować. Obecnie na rynku jest wielu producentów, takich jak Marpol FPHU Marcel Wilkołek, których oferta spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Warto pamiętać, że ogrodzenie to nie tylko wyznaczenie granicy i zabezpieczenie terenu naszej posesji przed niepożądanymi gośćmi. Pełni ono także inne funkcje. Coraz częściej staje się ono elementem dekoracyjnym, a razem z bramą, furtką i ścieżką prowadzącą do wejścia stanowi wizytówkę domu. Dlatego też powinniśmy pamiętać, że ogrodzenie powinno pasować do bryły budynku, rodzaju elewacji, charakteru ogrodu (np. rodzaju nawierzchni) oraz otoczenia, a także do tego, w jakiej okolicy mieszkamy, a więc czy potrzebna jest szczelna zapora od hałasu i kurzu z ulicy, czy jak najmniej widoczna, która nie przesłoni ładnego widoku. Oczywiście bardzo dużą rolę odgrywa tu także czynnik ekonomiczny. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest ogrodzenie z siatki plecionej lub zgrzewanej. Innym rodzajem efektownego ogrodzenia są panele ogrodzeniowe, które zbudowane są zwykle ze zgrzewanych ze sobą drutów stalowych o różnych średnicach (w zależności od wymaganej wytrzymałości). Elementy tego typu są sztywniejsze i bardziej odporne na ewentualne deformacje niż pleciona siatka. Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań mogą zdecydować się na płot z drewna, gdzie wykorzystuje się sztachety, żerdzie bądź bale, połączone ze sobą przy użyciu drewnianych, betonowych bądź metalowych słupków. Należy jednak pamiętać, że powinien być on pokryty lakierem, który będzie odporny na wodę i ścieranie. Najpopularniejsze konstrukcje to jednak połączenie betonowych lub ceglanych wsporników z metalowymi kratownicami. Dużym plusem tego typu rozwiązań jest bogate wzornictwo, które dodatkowo urozmaici ogrodzenie.

Montaż w rękach specjalistów

Aby ogrodzenie wyglądało efektownie, a jednocześnie było wytrzymałe, bardzo ważne jest jego wykonanie, które powinniśmy zlecić doświadczonej firmie. Najlepiej, jeśli będzie to ta sama firma, w której dokonaliśmy zakupu. Tak właśnie jest w przypadku Marpol FPHU Marcel Wilkołek z Myślenic. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem, oferująca produkcję, sprzedaż i montaż systemów ogrodzeniowych, bram, furtek i automatów zarówno dla domu, jak i przemysłu. Zajmują się oni również montażem i serwisem aparatów domofonowych oraz wideodomofonowych. W ramach swojej działalności świadczą także usługi minikoparką. Marpol FPHU Marcel Wilkołek to fachowcy nieustannie podnoszący swoje umiejętności, którzy dbając o najdrobniejsze szczegóły, są w stanie sprostać rosnącym potrzebom swoich klientów.

Ilość sposobów i rozwiązań umożliwiających ogrodzenie swojej posesji jest bardzo duża. Należy jednak pamiętać, że ogrodzenie oraz dom powinny być stylizacyjnie spójne i ściśle do siebie dopasowane, chociaż czasem priorytetem jest nawiązanie do tradycji regionu lub okolicznej zabudowy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz