Materiał Partnera

Ogrodzenia metalowe - które wybrać?

Ogrodzenia metalowe - które wybrać?

Ogrodzenie metalowe, które chcesz zamontować wokół swojej posesji ma pełnić przede wszystkim funkcję ochronną, a do tego dobrze wyglądać. powinno być mocne i solidne, ale również spójne z jej architekturą. Wybór rodzaju ogrodzenia powinien być również dopasowany do powierzchni działki, jaką ma otaczać. Najlepiej jego montaż powierzyć sprawdzonej firmie, jak Armet z Łąk Nowych.

Ogrodzenie panelowe czy przęsłowe?

Metalowe ogrodzenia mogą być stalowe albo aluminiowe. Najczęściej wykonywane są ze stali. Wśród nich wyróżnia się ogrodzenia panelowe i przęsłowe.

Ogrodzenia panelowe składają się z powtarzających się elementów, które w szybki i łatwy sposób można zamontować. Przede wszystkim stosuje się je w miejscach, gdzie wymagana jest szczególna ochrona, czyli na terenach fabryk, prywatnych posesji czy osiedli strzeżonych. Ocynkowane i pomalowane proszkowo, są wysokiej jakości. Ze względu na prostą konstrukcję i mało dekoracyjny wygląd, najlepiej sprawdzają się na tyłach posesji. Od frontu najlepiej zamontować ogrodzenia przęsłowe. Składają się ze stalowych prętów oraz giętych lub profilowanych zamkniętych kształtowników. Systemowe słupki w ogrodzeniach przęsłowych mogą mieć przekrój prostokątny bądź okrągły. Te grubsze, o wymiarach od 10 do 16 cm, idealnie nadają się do montażu furtek oraz bram. Każdy słupek posiada otwory montażowe, dzięki którym zbudowanie ogrodzenia jest łatwiejsze. Ogrodzenie przęsłowe bez problemu możesz dobrać do stylistyki swojego domu nawet w najmniejszych szczegółach. Poza tym, że są one wykonywane ze stali, mogą też być zrobione z aluminium pokrytego proszkowym lakierem. Ich zaletą jest to, iż nie trzeba ich konserwować, gdyż nie ulegają korozji. Dzięki swojej lekkości mogą stanowić wykończenie niezbyt wysokich murków. Jeśli zależy ci, by ogrodzenie wokół twojego domu było delikatne i lekkie, to poproś ekipę, która będzie je zakładać, by użyła aluminiowych elementów.

Bramy i furtki

Brama wjazdowa to ważny element każdego ogrodzenia. Nie powinna stylem odstawać od całości niego. Możesz wybrać bramę przesuwną albo rozwieralną. Otwieraną ręcznie bądź zautomatyzowaną. Musisz jednak mieć na uwadze fakt, iż kształt twojej działki może wymusić na tobie wybór konkretnego rozwiązania. Brama musi gwarantować bezpieczeństwo podczas jej użytkowania i zapewniać wygodny wjazd na teren domostwa. By tak było musi mieć odpowiednią szerokość i być zamontowana w taki sposób, by samochód wjeżdżający na posesję nie być zagrożeniem dla pieszych i innych pojazdów na drodze.

Furtka również jest częścią ogrodzenia. Dobrze, gdyby szła w parze z bramą wjazdową, jeśli chodzi o zdobienia, kolor oraz materiał, z jakiego jest wykonana. Powinna harmonizować z płotem i stanowić zaproszenie do wejścia dla twoich gości.

Furtka i brama są na ogół montowane obok siebie, ale nie jest to koniecznością. Można między nimi zasadzić żywopłot albo pięknie prezentujące się kwiaty, które będą posadzone na rabacie.

Firma Armet poza ogrodzeniami oraz bramami stalowymi, zajmuje się również sprzedażą i montażem metalowych balustrad zewnętrznych i wewnętrznych, schodów oraz drzwi przeciwpożarowych.

Opracowanie:
Łąkie Nowe 13, Roztarzewo
tel. 503 557 990
Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz