Materiał Partnera

Ogrodzenia dla domu jednorodzinnego

Ogrodzenia dla domu jednorodzinnego

Ogrodzenie to element wykończenia, który występuje wokół każdego domu jednorodzinnego czy działki. Składa się z kilku elementów jak furtka, brama i płot. Wszystkie powinny tworzyć zgraną całość, która z jednej strony będzie pełnić funkcję ochronną dla mieszkańców posesji, ale też będzie komponować się całością otoczenia wokół domu. Inwestując w ogrodzenie warto zwrócić uwagę na detale, które mogą decydować o funkcjonalności i bezpieczeństwie.

Klasyczne ogrodzenie

Istnieje kilka rodzajów ogrodzenia, które na co dzień możemy obserwować wokół domów jednorodzinnych. Najczęściej spotykanym projektem ogrodzenia są klinkierowe słupki wraz z podmurówką oraz drewniane przęsła. Taka forma sprawdza się idealnie wśród tradycyjnej zabudowy domów jednorodzinnych, gdzie domy nie są już nowe, a otoczenie nie jest nowoczesne. Ten typ ogrodzenia muruje się przy użyciu zaprawy do klinkieru, co zapobiega pojawieniu się wapiennych wykwitów. W przypadku długiego ogrodzenia niezbędne jest wykonanie dylatacji. Szczeliny powinny biec wokół fundamentów w odległości 10 do 15 metrów. Wypełnia się je materiałem uszczelniającym. Przęsła ogrodzenia są czeto wykonane z drewnianych sztachet przyczepionych do metalowych rygli.

Ogrodzenie ażurowe

Inną często spotykaną formą ogrodzenia jest typ ogrodzenia ażurowego. Składa się ono często z podmurówki wykończonej cegłą klinkierową oraz gotowych słupków i przęseł. Zaletą takiego rozwiązania jest łatwy montaż. W zestawie dostępne są wszystkie elementy niezbędne do samodzielnego montażu ogrodzenia wraz z dokładną instrukcją. Metalowe elementy ogrodzenia są dodatkowo zabezpieczone powłoką antykorozyjną, która chroni je przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Ogrodzenie ażurowe daje możliwość dla osób z zewnątrz na spojrzenie, co dzieje się na ogrodzie i wokół domu. Na pewno daje też więcej przestrzeni i powietrza wokół działki.

Nowoczesne metalowe ogrodzenie

Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne rozwiązania wykończeniowe, które często wpisują się w otoczenie wokół działki budowlanej i samego domu. Ogrodzenia ze stali czy żelaza są proste, ale jednocześnie bardzo surowe i designerskie. Często część murowana wykonana jest z prostych bloczków betonowych, które idealnie nadają się, jako fundament, cegieł lub bloków keramzytobetonowych. Pokrywa się je tynkiem w tym samym kolorze, co elewacja domu.  

Opracowanie:
Legionowo, Jasnogórska 22
tel. 602 238 432
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz