Materiał Partnera

Odszkodowanie za wypadek drogowy. Jak skutecznie dochodzić swoich roszczeń?

Odszkodowanie za wypadek drogowy. Jak skutecznie dochodzić swoich roszczeń?

Wypadki komunikacyjne zdarzają się codziennie. Każdy właściciel samochodu zobowiązany jest do zapłaty odpowiednio wysokiej składki OC. W przypadku kolizji drogowej to właśnie z tych pieniędzy zostanie wypłacone odszkodowanie na rzecz poszkodowanego.  W wielu przypadkach świadczenie wypłacone ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego jest zaniżone. Zdarza się, że występują problemu z jego uzyskaniem w ogóle. Co wtedy robić?

Komu należy się odszkodowanie z OC?

Wszystkie osoby, które uczestniczyły w wypadku i zostały w nim poszkodowane z winy sprawcy mogą uzyskać odpowiednio wysokie odszkodowanie. Sprawca wypadku zazwyczaj sam przyznaje się do winy na piśmie lub jest ustalany przez policję. Jak podkreśla specjalista z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego we Wrocławiu, które specjalizuje się w odzyskiwaniu odszkodowań- rekompensata należy się także wtedy, kiedy winowajca jest anonimowy. Oprócz pieniędzy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego, poszkodowani mogą ubiegać się także o inne świadczenia. Należą do nich między innymi: zadośćuczynienie oraz zwrot kosztów za leczenie, hospitalizację i rehabilitację, odszkodowanie za zniszczone mienie czy renta na zwiększone potrzeby, związane z codziennym funkcjonowaniem poszkodowanego po wypadku komunikacyjnym. Jeżeli w wyniku wypadku śmierć poniósł rodzic małoletnich dzieci, należy liczyć się z koniecznością wypłaty renty alimentacyjnej.

Niesatysfakcjonująca decyzja Towarzystwa Ubezpieczeniowego

Fakt wystąpienia kolizji drogowej należy bezzwłocznie zgłosić do Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Ma ono kilka dni na zapoznanie się ze sprawą, zbadanie dokumentów i podjęcie decyzji o wysokości odszkodowania. Niestety bardzo często jest ona zaniżana. Może zdarzyć się również tak, że ubezpieczyciel odmówi wypłaty jakichkolwiek środków. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku możliwe jest odwołanie się od niesatysfakcjonującej decyzji. Można zrobić to na własną rękę, jednak należy wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów prawnych i odpowiednich procedur. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z pomocy firmy, która zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań. Specjaliści zapewnią nam fachowe wsparcie prawne, a dzięki ich doświadczeniu w prowadzeniu podobnych spraw, dużo łatwiej odzyskamy należne nam pieniądze. Profesjonaliści przygotują za nas wszystkie potrzebne dokumenty, w których szczegółowo uargumentują zasadność dochodzonych przez nas roszczeń. W naszym imieniu prowadzić też będą negocjacje z Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Decydując się na współpracę z fachowcami, możemy mieć pewność, że wysokość przyznanego przez ubezpieczyciela odszkodowania będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom.

Opracowanie:
Wrocław, marsz. Józefa Piłsudskiego 74 lok. 320
tel. 603 443 229
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz